Televize Šlágr spouští vlastního virtuála. Ceny jsou ale urážející

0

Televizi Šlágr nejspíš znáte. Dechovka, cimbálovka a další lidové hity. Vaše babička ji možná poslouchá. A teď stejný provozovatel chce, aby skrz něj i volala. Od 1. září totiž stejná společnost spustí virtuálního operátora Šlágr Mobil. Poběží v síti T-Mobilu skrz GTS. A teď už přijdou jen špatné zprávy.

Šlágr Mobil nabídne tři paušální tarify. Mají zvláštní nezaokrouhlené ceny končící x79,70 Kč. Možná je to průměrný věk posluchače Šlágr, jiný smysl v tom nevidím. Problém každopádně je, že ceny jsou opravdu vysoké. Jen posuďte.

Šlágr volání Super Šlágr volání Zlaté šlágr volání
paušál 79,70 Kč 279,70 Kč 679,70 Kč
tarifikace 60+1 60+1 60+1
volných minut 0 neomezeně ve vlastní síti neomezeně do všech sítí
minuta volání 1,40 Kč 1,40 Kč 0 Kč
volných SMS 0 neomezeně ve vlastní síti neomezeně do všech sítí
SMS 1,40 Kč 1,40 Kč 0 Kč
MMS 5 Kč 5 Kč 5 Kč
data 1 Kč za MB 1 Kč za MB 1 Kč za MB
data 150 Kč / 300 MB 150 Kč / 300 MB 150 Kč / 300 MB

Základní tarif za 79,70 Kč nenabízí žádné volné jednotky. Osmdesát korun prostě propálíte, aniž byste napsali jedinou SMS nebo provolali nějakou minutu. Samotné ceny za jednotky už jsou ale docela fajn. Za 1,40 Kč můžete poslat SMS do všech sítí nebo zavolat jednu minutu (tarifikace 60+1).

Pokud připlatíte dvě stovky, dostanete navíc neomezené volání a SMS ve vlastní síti (jen Šlágr Mobil, nikoliv T-Mobile). Za dalších čtyři stovky pak tutéž výhodu získáte pro všechny sítě. Mobilní internet v ceně není.

 

Data se kupují zvlášť a rovněž nejsou žádná hitparáda. V základu operátor účtuje korunu za každý megabajt. Dostupný je také balíček 300 MB za 150 Kč. Prostě průměr. Cílovka ale asi moc surfovat nebude.

Web operátora je zatím nedokončený, ale my jsme už objevili plný ceník a podmínky. Z nich například vyplývá, že přechod od stávajícího operátora ke Šlágru bude zdarma, ale pokud byste chtěli utéct opačným směrem, zaplatíte 300 Kč. Volání na infolinku stojí 1,40 Kč za minutu, přičemž operátor opravdu započítá každou celou minutu (tarifikace 60+60).

Data jsou účtována po 100 kB. Po překročení limitu u balíčku dojde ke zpomalení sítě na 16 kb/s. Zajímavostí jsou jakési „Šlágr služby“. Prý se jedná o živé vysílání, předpověď počasí a volání do hitparády. Pravděpodobně jde o rádio převedené na běžný hovor. U základního tarifu stojí spojení 2 Kč, u dalších je to zdarma. Vůbec nejhorší je ale smlouva na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou tři měsíce. Na to pozor.

Ohodnoťte tento článek!