Ten pravý automobil pro jablíčkáře – Volkswagen představil iBeetle

0

Všemožné spekulace o tom, že Apple vyrobí vlastní iCar vždy zkrachovaly, nyní si však jablíčkáři mohou koupit model povozu, na jehož vývoji se Apple podílel. Volkswagen totiž představil v Šanghaji na tamním automobilovém veletrhu speciální model iBeetle, který bude vybaven speciální dokovací základnou pro iPhone. Ta odvede víc práce než běžné propojení smartphonu přes bluetooth a nejedná se ani o koncept Eyes Free, který přináší dedikované tlačítko na volant pro Siri.

Pro iPhone bude místo nad středovým panelem palubní desky, kam výrobce umístil kolébku s konektorem pro telefon. Komunikace bude probíhat pomocí speciální aplikace Beetle. Ta nahradí základní domovskou obrazovku iPhonu a přinese některé speciální funkce.

Kromě těch běžných, jako je poslech hudby přes Spotify nebo iTunes, posílání polohy přátelům, či rychlý přístup ke zprávám, přidává funkce pro zobrazení a sběr servisních dat. Nechybí teploty chladicí kapaliny a oleje, záznamy o spotřebě nebo ekonomické srovnání dvou naplánovaných tras do stejné lokace.

iBeetle bude dostupný na začátku roku 2014, přičemž pro omezený počet zájemců budou první kusy v prodeji v říjnu letošního roku. Bude se prodávat ve variantě kupé a kabrio. Bude dostupný v šesti barvách, žádné lentilkové odstíny však nečekejte. Stejně jako u iPhonů budou hrát hlavní roli bílá, stříbrná a černá.

Volkswagen iBeetle
Volkswagen iBeetle

  Volkswagen iBeetle Volkswagen iBeetle

Ohodnoťte tento článek!