Tenhle člověk jel do Číny, nakoupil tam součástky a postavil z nich funkční iPhone 6S

2

Jmenuje se Scotty Allen, má rád elektroniku a dříve pracoval v Googlu. Teď je z něj digitální nomád. Vydal se do čínského Shenzenu (hned přes „hranice“ leží Hong Kong), konkrétně do čtvrti Huaqiangbei. Ta je známa jako místo, kde seženete vše, co se týče elektroniky. Přezdívá se jí Silicon Valley of Hardware.

Scotty Byl fascinován místní elektronickou tržnicí, ale úplně nechápal, kdo tyhle věci vlastně kupuje a co nimi pak dělá. Proto zkusil, jestli z nich dokáže postavil funkční smartphone. Trvalo to devět měsíců…

V místních obchodech nakoupil jednotlivé komponenty a součástky včetně nářadí a podařilo se mu z nich složit skoro-nový iPhone 6S 16 GB. Vše popisuje na svém blogu Strange Parts. IPhone 6S zvolil proto, že jeden tento model už vlastní, tak by mohl porovnávat. A také proto, že součástky na nový iPhone 7 ještě není jednoduché sehnat.

iphone-brackets-box-1024x768 iphone-brackets-chart-1024x768

Základní desku pořídil repasovanou rovnou s procesorem, pamětí, touch id senzorem a dalšími čipy, pájení tedy nebylo třeba. I když samostatná logická deska, čipy i pájka sehnat jde, bylo by to už velmi složité. Navíc procesor musí být v páru s dotykovým senzorem.

screen-repair-kid-2-screencap-1024x576 screen-repair-kid-screencap-1024x576

Sehnat zvlášť jednotlivé vrstvy digitizéru a lcd panelu pro displej se na místních trzích nepodařilo, tak koupil jeden rozbitý, nechal jej rozebrat a zase složit s novou vrstvou. I takto složitou práci pro vás udělají v některých stáncích přímo na trhu.

basicparts-1024x683 used-phone-backs-in-alley-screencap-1024x576

Baterie je to nejjednodušší, ty se prodávají všude za 5 dolarů. Celkem utratil asi 300 dolarů za součástky přímo použité pro telefon, ale dalších asi 700 dolarů na věci, které mu po kompletaci zbyly. Na sestavení pak ani nepotřeboval žádné speciální nářadí, stačil mu pentalobe šroubovák. Se současnými znalostmi by další iPhone dokázal koupit a sestavit za dva dny. Průměrný uživatel rozdíl mezi oběma iPhony nepozná, cvičené oko ale pár drobností prý najde. Co vy, už máte letenku do Shenzenu?

Tržnice v Shenzenu, elektronické součástky všude
Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Na video se mi koukat nechce, ale prolítl jsem ten jeho blog. Desku koupil, displej koupil a nechal někoho na místě aby mu ho rozebral a složil, baterku koupil, kryt koupil, pak to sešrouboval…? To umí každý druhý dítě v Číně a on se tím chlubí jakej je ultra hw nerd?

    „Tenhle člověk jel do Číny, koupil rozebraný iPhone a složil ho“
    http://www.reactiongifs.com/r/cwtf.gif