Tenkost nade vše. Microsoft představil nový Bluetooth set klávesnice a myši

0

Nová bezdrátová sada Designer Bluetooth Desktop je podle Microsoftu určena do firem i domácností. Má asi nejjednodušší vzhled, jaký si dokážeme představit. Klávesnice typu chicklet je tenká, obsahuje i numerický blok, ale ten není vizuálně jinak oddělen. Tam, kde normálně bývá mezera, Microsoft strčil navigační klávesy. Alespoň že šipkám zůstala plná velikost. Podsvícení ovšem chybí.

Microsoft Designer Bluetooth Desktop
Microsoft Designer Bluetooth Desktop

Myš je rovněž tenká, má pouze dvě tlačítka a výrazně vyčnívající kolečko. Vypadá jako mýdlo a je symetrická pro praváky i leváky. Obě periferie napájí dvojice AAA akumulátorů, které jsou i v balení. Chybí však Bluetooth dongle. Microsoft spoléhá na to, že už jej máte nebo že máte Bluetooth v notebooku či tabletu. Mezi oficiálně podporovanými systémy jsou Windows 8+, Windows RT 8+, Android 4.4+ a Mac OS X 10.10.

Microsoft Designer Bluetooth Desktop Microsoft Designer Bluetooth Desktop Microsoft Designer Bluetooth Desktop

Microsoft vsadil rovnou na rozhraní Bluetooth 4.0, které by mělo být energeticky úspornější. Na jedno nabití vydrží baterky v myši a klávesnici až půl roku. Doporučená cena sady je 100 dolarů (3100 Kč s DPH), do prodeje se dostane v průběhu května.

 

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!