Tenký a úsporný Samsung PX2370 přichází

0

Novinka společnosti Samsung jde ruku v ruce s trendem zeštíhlování monitorů – šířka pouhých 16,5 mm je podle výrobců „sexy“ a zákazníci po takovýchto produktech jistě šílí. Potěšující je i velice solidní výbava, snaha a nasazení Samsungu u tloušťky neskončily.

Rozměrově se jedná o 23″ kousek s Full HD rozlišením (1920 × 1080 px), odezva o 2 ms indikuje použití TN matrice. Statický kontrast se zastavil na hodnotě 1000:1 (dynamický pak na těžko uvěřitelné 5 000 000:1), vyznavače ekologie jistě potěší i typická 25W spotřeba. Samsung PX2370 dále dostal do vínku technologie Smart Sensor (postará se o automatické vypnutí monitoru v případě, kdy uživatel není fyzicky přitomen) a Ambient Light Sensors (automatická úprava jasu a kontrastu v závislosti na světelných podmínkách okolí).

Co se vstupů týče, panel disponuje tandemem DVI a HDMI, o D-Subu nepadlo ani slovo a tak snad můžeme oprávněně doufat v zavrhnutí tohoto zastaralého analogového rozhraní. Na trhu by se měla novinka objevit příští měsíc za doporučenou cenu €379, v předprodejích však naleznete částku €340.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!