Tento disk se zničí za pět sekund. Rusové vyrobili samodestrukční USB flashdisk s detonátorem

2
USB flashdisk
ilustrační obrázek
-
Zdroj: Depositphotos

Ruská společnost Technodinamika představila prototyp flashdisku s vestavěným „detonátorem“. Ten dokáže zničit uložená data tak, že zlikviduje elektrické obvody čipů.

Běžnějším způsobem bývá zašifrování disku, ale tento způsob bude možná bezpečnější. Uvnitř flashdisku je kromě běžných součástek navíc akumulátor a „elektrický detonátor“. Aktivace se u prototypu spustí stiskem tlačítka na těle flashdisku. Zničení obvodů proběhne pomocí elektrického náboje (nakumulovanou energií zřejmě z kondenzátoru).

Zničení pak podle Rostecu proběhne pouze uvnitř disku a zvenku se nijak neprojeví. Obláček dýmu jako ve filmu tedy neuvidíte a pro uživatele je to bezpečné. Konkrétně má dojít ke spálení desky plošných spojů. Zda to ovlivní i pouzdra s čipy není úplně jasné.

Rostec USB disk s detonátorem
Ilustrační obrázek Rostecu (zdroj: Rostec)

Za výrobou konkrétně stojí závod Krasnoznamenets, který je součástí holdinku Technodinamika. Pro zájemce poté vyrobí jakoukoliv běžnou kapacitu. Technodynamika tvrdí, že bude prototyp dále testovat, aby nedošlo k nechtěnému zničení třeba po nárazu nebo změnou teplot. V budoucnu bude zařízení testováno na bezpečnost při dlouhodobém skladování, na odolnost vůči mechanickým a klimatickým vlivům a také na vypracování různých variant designu pouzdra,“ uvedl Igor Nasenkov, generální ředitel Technodinamiky.

zdroj: Rostec via Tomshardware

Tento disk se zničí za pět sekund. Rusové vyrobili samodestrukční USB flashdisk s detonátorem
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 12 hlasů

2 KOMENTÁŘE