Tesco má novou značku Op3n Dott. Do ČR doveze levný tablet, smartphone a náramek

0

Těšili jsme se, že k nám Tesco doveze nový tablet Hudl 2. Místo toho ale v Česku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku Tesco přichází se zcela novou značkou elektroniky, kterou nemá ani doma v Británii. Od 5. listopadu se zde začne prodávat smartphone, tablet a fitness náramek Op3n Dott.

Tisková konference, kde se dozvíme oficiální informace a ceny, proběhne až zítra. Web op3ndott.cz už ale prozradil několik detailů.

Tablet

Připomíná iPad Mini a desítky jeho klonů. Má podobné tělo a stejný 7,85″ IPS displej s rozlišením 768 × 1024 px. Uvnitř najdeme dvoujádrový procesor Intel Atom Z2520 (1,2 GHz), 1 GB RAM, 8GB úložiště, nechybí ani slot pro micoSD kartu. Vepředu je 2Mpx, vzadu 5Mpx foťák.

Op3n Dott Tablet Op3n Dott Tablet Op3n Dott Tablet 

Výrobce předinstaloval Android 4.4 KitKat a doplnil jej o vlastní launcher. Kromě Play Storu bude možné aplikace stahovat i z obchodu Op3n Dott Game a App. Tesco dodá i cloudové úložiště. A co je zajímavé, předinstalovaná je také půjčovna filmů a seriálů či obchod s knihami a časopisy. Jak přesně to bude fungovat, zatím nevíme.

 

Smartphone

Telefon dostal 4,5″ IPS displej s rozlišením 540 × 960 px. Používá čtyřjádrový procesor od Mediateku a stejně jako výše zmíněný tablet má i 1 GB RAM, 8GB úložiště a slot pro microSD karty. Smartphone má také dva sloty pro SIM karty, dva foťáky (5Mpx a 2Mpx) a nechybí ani GPS. Běží na Androidu 4.4 a obsahuje stejné služby jako tablet.

Op3n Dott Smartphone Op3n Dott Smartphone Op3n Dott Smartphone Op3n Dott Smartphone 

Náramek

Fitband je další z konkurentů FitBitu. Pomocí akcelerometru měří ušlé kroky i vzdálenost, počítá spálené kalorie a sleduje kvalitu spánku. V aplikaci GetFit+ pro Android je možné nastavovat také přísun kalorií (jídla), denní fitness cíle a lze v ní porovnávat výsledky s přáteli. Má také webovou verzi getfitplus.com, ale zatím nefunguje.

Op3n Dott Fitband Op3n Dott Fitband Op3n Dott Fitband

Aktualizujeme

3. listopadu

[16:05] Kolegové ze slovenského Živé.sk už znají ceny. Tablet a smartphone budou za 100 eur (cca 2790 Kč), náramek bude za 60 eur (cca 1670 Kč).

[16:24] Na webu op3ndott.cz chybí jakákoliv zmínka o společnosti Tesco. Internetová doména ale patří Tescu.

[16:27] Firma na stránkách zmiňuje také dostupnost odolného krytu na tablet, další nabíječky, plochého USB kabelu a Bluetooth headsetu.

[16:41] S trochou přemlouvání se nám podařilo nainstalovat, spustit a nastavit aplikaci GetFit+. Už teď můžeme říci, že se vůbec nepovedla. Přeložená je jen napůl, grafika je málo kontrastní a ovládání ani zdaleka nepřipomíná designové zásady stanovené Googlem.

[16:54] Tesco si už také zaregistrovalo ochrannou známku Op3n Dott.

4. listopadu

[11:40] Už známe české ceny. Tablet a smarphone budou v prodeji za 2 499 Kč. Náramek je za 1699 Kč. V prodeji budou od čtvrtka.

Článek průběžně aktualizujeme…

Ohodnoťte tento článek!