Tesco Mobile bude skutečným virtuálem. Už brzy poběží v síti O2

0

V lednu byl Tesco Mobile zapsán do obchodního rejstříku, což už naznačovalo, že by se virtuál, jenž operuje v Británii, Irsku, Maďarsku a Slovensku, mohl dostat i k nám. Dva měsíce nato se zpráva definitivně potvrzuje. Tesco Mobile oznamuje vstup na český trh, jako virtuální operátor bude využívat síť Telefónicy O2.

Tesco Mobile

Firma slibuje, že chce výrazně posílit konkurenční prostředí a rozšířit stávající nabídku mobilních služeb. Zároveň má fungovat jako nezávislý virtuál, což naznačuje, že využije pouze infrastrukturu O2, na níž postaví vlastní systémy a služby. Nabídka Tesco Mobilu odstartuje ve druhém čtvrtletí 2013.

 

„Dnes jsme udělali klíčový krok na cestě s cílem poskytnout českým zákazníkům další z řady inovativních služeb, které znají ze zahraničních trhů, na nichž Tesco působí. Našli jsme partnera, který přijal náš pohled na to, jak vypadá kvalita a prvotřídní servis pro zákazníky,“ říká David Morris, generální ředitel společnosti Tesco v České republice. „Zákazníci znají Tesco a Tesco zná své zákazníky, například díky jedinečnému věrnostnímu programu Clubcard, který bude nedílnou součástí i této nové služby,“ pokračuje David Morris.

ČTK píše, že dalším virtuálem se může stát také vydavatelství Mafra, které jedná T-Mobilem. Síť se prý může jmenovat Mobil.cz podle známého serveru věnujícímu se mobilním technologiím. To nás svádí k myšlence, zdali by v takovém případě nešlo o stejnou spolupráci jako u O2 s vydavatelstvím Ringier Axel Springer. Jejich společný operátor BleskMobil patří O2, ale marketing má na starost vydavatel deníku Blesk.

Zdroj: O2

Ohodnoťte tento článek!