Tesco Mobile prý změní podmínky, dojednává LTE, ale datový roaming zatím nezlepší

0

Druhý největší virtuální operátor v Česku na svém facebookovém profilu naznačuje, jak by se mohla v budoucnu změnit jeho předplacená služba. Několikrát je v diskuzi s fanoušky skloňován rok 2015 a možná změna podmínek pro získání bonusového kreditu.

Držitelé (bezplatné) věrnostní kartičky Clubcard dostanou při dobití 200+ Kč dvojnásobek kreditu, přičemž ten bonusový platí jen 30 dní, ale zato je čerpán přednostně. Za 200 Kč tak dostanete 400 Kč kreditu, což vám vyjde na 1 GB dat a za zbytek si můžete dovolit třeba 20 minut volání. Spekuluje se o tom, že Tesco Mobile bude bonusový kredit rozdávat až při dobití 300 Kč a více.

Nejdříve to operátor popíral, ale teď na Facebooku změnu podmínek sám naznačuje. „Věřím, že dokážeme naše zákazníky uspokojit i v roce 2015. Ať už to bude nabídkou bonusového kreditu (a není nikde potvrzeno, že to bude až od 300 Kč), či jinou výhodou, která bude minimálně stejně atraktivní,“ píše Petr ze supportu na Facebooku. Do konce roku zbývá dva a půl měsíce, takže se plány ještě mohou několikrát změnit.

 

Tesco Mobile mlží i co se týká povolení sítě LTE. Do konce roku chce mateřský operátor (O2) mít LTE pro více než 90 % populace. Tesco do této sítě svých více než 200 000 zákazníků zatím nevpustilo. „O LTE samozřejmě uvažujeme, ale v tuto chvíli nemáme podrobnější informace o přesném termínu spuštění,“ zní ze supportu.

Jednoznačnou odpověď ale operátor našel na otázku, zda přijde s výhodnějšími roamingovými datovými balíčky. Nepřijde. „V současné době o datovém roamingu neuvažujeme, respektive v nabídce ho máme, ale ne formou balíčku, ale stažených dat. V rámci zóny EU stojí každý MB 6,60 Kč.

Ohodnoťte tento článek!