Tesco u nás příští rok rozjede e-shop

0

Obchodní síť Tesco příští rok spustí online nákupy v Česku, Polsku a Číně. V březnu nastoupí nový ředitel Philips Clarke, který své smělé plány prozradil deníku Financial Times. Jako první bude e-shop spuštěn v Polsku, pak by se měl rozšířit do Prahy a Šanghaje. V současné době je online obchod dostupný v domovské Británii, Irsku a Koreji.

Už na tom měl Clarke velký podíl, posledních sedm let vedl evropské a asijské divize Tesca. Obchodní síť už experimentovala s domácí roznáškou v 70. letech, později byla jednou z prvních online prodejen. V Česku (v Praze) už funguje tesco-shop.cz, který rozváží potraviny a drogerii za stejnou cenu jako v kamenném obchodě. Když se však podíváme na nabídku britského tesco.com, najdeme kompletní sortiment včetně oblečení, nábytku nebo elektroniky.

Tesco je třetí největší maloobchodní sítí světa (po Wal-Martu a Kmartu), zaměstnává skoro půl milionu lidí a působí na 14 trzích. U nás působí od roku 1996 a v současnosti provozuje 68 hypermarketů, 41 supermarketů, 25 prodejen Tesco Expres, šest obchodních domů (My) a 18 čerpacích stanic.

Zdroj: Finanční noviny, Financial Times

Ohodnoťte tento článek!