Tesla má konkurenci. Samsung ohlásil akumulátory pro elektromobily. Dojezd bude až 600 km

2

Týden poté, co Gigafactory Tesly a Panasonicu oznámila zahájení masové výroby nových článků 2170, se ozývá konkurenční Samsung SDI. Ten bude akumulátory stejného formátu vyrábět také. Válečkové Tesly (70 mm na délku, 21 mm průměr) slibují dle slov výrobce zatím nejvyšší efektivitu mezi li-ion články.

 

Aktuálně se vyrábí pro Powerwally a Powerpacky sloužící pro uchovávání energie v domácnostech nebo firmách (typicky ze solárních panelů). Až v druhém kvartálu 2018, kdy už Gigafactory pojede v plném provozu, se budou vyrábět i články pro auta (Model 3).

Samsung oznámil nové články 21700 pro elektromobily
Samsung oznámil nové články 21700 pro elektromobily

Moc konkrétní není ani Samsung. Ten pouze oznámil nové akumulátory 21700 (takhle je nazývá on) s vysokou hustotou. U nich slibuje dojezd až 600 km. Technologie ale umožňuje i rychlonabíjení. Pouhých 20 minut v síti znamená dojezd 500 km. Masová výroba však začne až v roce 2021.

 

Zdroj: Samsung

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. No pokud tyto články začnou vyrábět až za 4 roky, tak to asi moc konkurence nebude. Co tak čtu, tak Tesla neustále nějak zdokonaluje své technologie, a pochybuji, že by teď začli vyrábět nějaké články, a přestali vyvíjet něco lepšího.
    Takže až Samsung začne ostrou výrobu, Tesla může mít už daleko lepší články.