Konečně! Tesla otevírá první prodejnu v Česku

8

Automobilka Tesla Elona Muska otevírá první prodejnu v Česku, konkrétně v Praze. Od jara u nás sice funguje servisní centrum, pro nový vůz ale stejně musíte do Vídně (nebo Berlína, Norimberku, Mnichova nebo Lince). To se nyní změní, brány pražské prodejny se otevřou už za pár dní.

První zájemce o testovací jízdy přivítá 4. října, ve Vysočanech na adrese Freyova 10. Tedy na stejné adrese, kde působí i servis (jako součást budovy autosalonu Advantage). Prodejna bude nabízet všechny tři modely (Model S, Model X a Model 3). Nejlevnější Tesla Model 3 stojí aktuálně zhruba 1 140 000 Kč (43 390 €) a počet majitelů vozu Tesla je u nás zatím jen ve stovkách.

Tip: Elon Musk opět představil koncept, nikoliv nový vůz. Na Model Y si počkáte

Na oficiální mapě stále svítí jen pražské servisní středisko (a nabíjecí stanice, kterých je docela dost). Servisní střediska existují jen v Budapešti a Varšavě, prodejny zde žádné nejsou. Pražská filiálka tak bude zřejmě první ve východní části Evropy. Brňáci to pořád mají blíž do Vídně.

Konečně! Tesla otevírá první prodejnu v Česku
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 27 hlasů

8 KOMENTÁŘE

  1. Žádný adblock nepoužívám, ale proč se mi dynamicky pod kurzorem myši stále podsouvá reklama, u které se bojím někam najet kurzorem a nedejbože někam kliknout na odkaz. To už je i cnews tak zasažené reklamou, že musím začít používat adblock??? Opravdu to chcete? Buďte ke čtenářúm fér a oni vám nebudou blokovat reklamy. Rád podpořím oblíbený web, ale čeho je moc…

    Vývojáři i jejich šéf by měli stránky používat výhradně bez blokovacích pluginů.

  2. To je vyloženě výsměch Tesla 3 za 1 140 000 Kč, přitom v USA stojí v přepočtu 920 000 Kč. Za tu nejlevnější Trojku u nás mají v US rychlejší variantu s vyšším dojezdem, znatelně vyšším zrychlením a prémiovým interiérem.