Tesla už nepřijímá platby v Bitcoinech. Elon Musk čeká, až bude těžba ekologičtější

7
Bitcoin a Tesla Depositphotos
Bitcoin a Tesla
-
Zdroj: Depositphotos

Elon Musk oznámil konec přijímání plateb v Bitcoinech. Při pořízení nové Tesly tak opět musíte vytáhnout „cash“. Cena Bitcoinu kvůli tomuto prohlášení klesla až na 47 tisíc dolarů, ale po pár hodinách zase začala pomalu růst.

Musk to zdůvodnil obavami ze stále rostoucí spotřeby fosilních paliv při těžení bitcoinu. Kryptoměny jsou podle něj pořád dobrým nápadem, ale kvůli dopadu na životní prostředí nyní nebude Tesla přijímat platby v Bitcoinech.

Zároveň sdělil, že jakmile bude těžba ekologičtější, Tesla opět začne Bitcoin přijímat. Současně se pohlíží po jiných kryptoměnách, u nichž je energetická náročnost pod jedním procentem v porovnání s Bitcoinem. Ten stejný den kdy oznámil konec přijímání Bitcoinu se lidí na Twitteru ptal, zda chtějí, aby Tesla přijímala měnu Dogecoin.

Tesla před měsícem prodala asi deset procent svých Bitcoinů, které koupila v lednu, na čemž hodně vydělala, ale jinak nyní žádný výprodej nedělá. Navíc minulý (dubnový) propad byl větší než současný mírný pokles a při pohledu na dlouhodobý graf je strategie „to the moon“ pořád platná.

Bitcoin Price Index CoinDesk
Bitcoin Price Index

Tesla byla jedinou automobilkou, která Bitcoin přijímala. Spekulovalo se o tom, že se přidá ještě General Motors. Platby ale stále přijímají někteří dealeři.

zdroj: Yahoo

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

 1. Chia je nové zlo, že zelené to určite, min TR a SSD veľa SSD, alebo HDD. Žere to pri plotovaní skoro ako ETH. Len nech veľkí hráči to začnú púštať a plebs v panike tiež. Ja nie som náruživý hráč, ale tento vývoj ma sere. Ľudská povaha sa nezmení, čim ďalej tým je to horšie. Príde ďalšia veľká potopa ako pred 11k rokmi a sa to prečistí 😃

  • Tady by se to pročistilo, kdyby lidé jako vy našli odvahu a z tohoto světa, který jim nevyhovuje, dobrovolně vypadli nebo alespoň měli dost sebereflexe a do tohoto světa nepřiváděli své děti.
   Ale to vy samozřejmě neuděláte. Neobejdete se bez moderních vymožeností civilizace, ale máte potřebu poučovat jiné, jak se mají chovat, a navíc jim přejete všechno zlé.
   Lidský pokrok je založen na tom, že se chováme tak, jak se chováme. Nespokojíme se s málem, ale chceme víc. Ano, zavede nás to do spousty slepých uliček, ale tím, že prozkoumáme všechny možné směry, tak nakonec vybereme ten, který vede k největšímu pokroku.

   • no … nechtěl bych vidět svět plný těch „tvých“ dětí … vyčítáš mu, že s nadsázkou přejě někomu něco zlé (potopa) a hned sám přeješ brzké vychcípání … co Bohnice? Mají plno? Piš raději o Intelu, neser se do filosofie …

 2. Tak on má Elon pravdu, ne že ne. Ovšem, že by Tesla investovala $1,5 mld do něčeho, o čem za tři měsíce zjistí, že to žere dost elektřiny? A že by implementovala platbu BTC jen proto, aby ji za měsíc zase zrušila? 😀 No je jasný, že za tím je něco víc… buď tlak investorů, nebo govermentu a nebo např. toto https://www.reuters.com/business/sustainable-business/exclusive-tesla-seeks-entry-into-us-renewable-fuel-credit-market-sources-2021-05-12/

  Osobně nekupuju na spot zpět dřív jak na $38k, nebo při prolomení maxima. 🤘🍿