Test AMD 790FX čipsetu na Linuxu

0

Phoronix je znám svými průkopnickými snahami o rozjetí a testování hardwaru. Před časem jste si mohli na tomto webu prohlédnout instalaci linuxového ATI/AMD Open Source Driveru (RadeonHD v1.1 driver) na Radeonu HD 3870 a nyní se redakce pustila do testování základní desky Gigabyte GA-MA790FX-DS5.

Zatím se můžete podívat na fotografie desky i BIOSu a dozvědět se první praktické zkušenosti z provozu (například bezproblémové nabootování z Ubuntu LiveCD s podporou pevných disků: jižní můstek SB600 je už v Linuxu podporován nějaký ten čas). Redakce se zatím povzdechla jen na neexistenci linuxové verze jednoho z největších lákadel desek s čipovou sadou AMD 790FX – softwaru AMD OveDrive.

Výkonnostní testy (kompilace s GCC, kódování s LAME, herní OpenGL testy jako např. Enemy Territory: Quake Wars, …),  v této desce osazeného Phenomu a Radeonu HD 3870 pod Linuxem chystá Phoronix zveřejnit do konce týdne. O víkendu se tedy příznivci Linuxu mohou vrhnout na svou maličkou dávku testů moderního hardwaru.

Zdroj: Phoronix

 

 

Ohodnoťte tento článek!