TEST: Duální telefon pro Skype

0

Sluchátek použitelných pro telefonování přes Skype existuje celá řada. Kromě obyčejných náhlavních souprav jsou uživatelsky oblíbené především ty, které vypadají jako klasický telefon. Ty nejlevnější modely patřící do této třídy se připojují k počítači prostřednictvím USB portu a aby fungovaly, musíte mít počítač zapnutý.

Dražší modely si pak vystačí i bez počítače a liší se způsobem, jakým komunikují s internetovou sítí: mohou využívat Wi-Fi připojení, nebo technologie DECT (tu znáte z klasických telefonních bezdrátových sluchátek).

Obě technologie mají své výhody i nevýhody. Zatímco výdrž na akumulátory u Wi-Fi telefonů bývá velmi malá a dosah signálu relativně malý, sluchátka s DECT technologií vydrží na jedno nabití nesrovnatelně déle, jejich dosah bývá násobně větší; nevýhodou je nutnost použít specializované základnové stanice.

Zvolte směr hovoru

Telefon DUALPhone 3088 patří právě do této kategorie a to, co by se mohlo zdát nevýhodou, dokáže proměnit ve svůj prospěch. Do jeho základnové stanice, která s telefonem komunikuje prostřednictvím již zmíněné digitální technologieDECT, totiž můžete připojit nejen kabel ethernetové sítě (ten připojit musíte), ale také přípojku klasické pevné telefonní linky.

 Fotogalerie: Skype telefon DUALPhone 3088

(celá galerie)

Před vytáčením hovoru pak můžete volit (nebo můžete napevno vynutit použití jedné ze služeb jako výchozí), zda odchozí hovor bude proveden přesSkype nebo právě přes pevnou linku. Váš telefon je v jednom okamžiku dostupný pro obě tyto služby. Nemůžete však hovor směrovat z jedné sítě do druhé.

Pro dlouhé hovory

Samotné sluchátko je velké vzhledem k rozměrům současných mobilních telefonů, jeho větší rozměry však při použití v domácím prostředí nejsou na škodu. Sluchátko se díky jim dobře drží v ruce a pro delší hovory je jednoznačně pohodlnější..

Displej telefonu je barevný a pasivní, tudíž všechny informace jsou překreslovány pomaleji, než by bylo vhodné pro pohodlné použití. Pomalost je obecně citelnou nectností celého telefonu: například listování rozsáhlým seznamem kontaktů nebo zadávání textu rozhodně není okamžité.

K obtížné použitelnosti nepřispívají ani nepřesná pryžová tlačítka s vysokým zdvihem, k jejichž stisku je zapotřebí pořádná síla. Je štěstí, že z telefonu nelze posílat kontaktům textové zprávy: alespoň se tak vyhnete delší práci s jeho klávesnicí.

Známé prostředí

Grafické prostředí vestavěného oficiální klienta sítě Skype je elegantní a celé je laděno do modrého odstínu. V telefonu můžete mít aktivní pouze jediný uživatelský profil sítě Skype, nastavit můžete svůj aktuální status (v sedmi krocích jako u stolního klienta), zobrazit seznam kontaktů, historii hovorů a můžete také přidat nový kontakt. Žádné další funkce nejsou v aktuální verzi aplikace, kterou telefon dokáže automaticky prostřednictvím internetuupgradovat na vyšší verzi vždy, kdy je tato dostupný, k dispozici.

 Fotogalerie: prostředí telefon DUALPhone 3088

(celá galerie)

Při práci s kontakty můžete jednotlivý kontakt přejmenovat, odstranit nebo zablokovat. Je možné také prohlížet jeho profil, který zobrazí pouze základní informace bez přiřazeného obrázku.

Proč vzít nebo nevzít

Pokud jste na Skypu skutečně závislí a potřebujete-li současně používat také pevnou telefonní linku, je DUALPhone 3088 dobrou volbou.

Skype telefon DUALPhone 3088 (3 490 korun)
K testu zapůjčil: EMPEI, Brno (www.empei.cz)

dosah v budově až 50 metů, na volném prostranství až 300 metrů, technologie bezdrátového přenosu DECT,délka hovoru přes 10 hodin, pohotovostní režim až 100 hodin, barevný displej s grafickým uživatelským rozhraním, dobíjecí baterie AAA Ni-MH, 10 polyfonních vyzváněcích melodií, konektor pro náhlavní sadu, rozměr základny 178 x 120 x 27 mm, rozměr sluchátka 134 x 46 x 29 mm, porty na základně Ethernet RJ-45, PSTN


 +  podpora pro Skype i pevnou linku
 +  dosah a výdrž na akumulátor
 +  samostatný dobíjecí stojánek

 -  horší klávesnice
 -  pouze pasivní displej
 -  pozdější reakce aplikace

Všechny jeho neduhy se projevují pouze tehdy, pokud k telefonu přistupujete jako k prodloužené ruce počítače. Jestli jej však budete používat jen jako telefonu (tedy pro telefonování), budete spokojeni. Kvalita hlasu je na velmi dobré úrovni při použití obou dostupných sítí a obrovský dosah signálu vás potěší.

 Odkazy k tématu: DUALPhone 3088 | Skype

TEST: Duální telefon pro Skype

Ohodnoťte tento článek!