TEST: Kino na zápěstí

0


Poctivý kovou kousek: hodinky Ultimate Steel Style

Co si budeme zastírat: testované hodinky Ultimate Steel Style jsou kovové a skutečně masivní. Zapomeňte na tenké prohýbající se plíšky, jak pouzdro hodinek tak i jejich pásek je vyroben z kovového odlitku. Díky tomu jsou opravdu bytelné, na druhou stranu tomuto provedení odpovídá také jejich hmotnost.

Pokud jste zvyklí nosit těžší hodinky, zřejmě si brzy navyknete. Pokud však běžně nosíte lehké hodinky nebo dokonce na ruce žádné časoměrné strojky nemíváte, budete o testovaných hodinkách skutečně vědět.

Poctivá kovářská práce

Hodinky disponují displejem o úhlopříčce čtyři a půl centimetru s rozlišením 160 x 128 obrazových bodů a podle materiálů výrobce se jedná o OLED displej. Zobrazení grafiky i textu je slušné ve tmě nebo v šeru: na přímém slunečním světle (a koneckonců pod jakýmkoli silnějším osvětlením) na něm naopak neuvidíte vůbec nic.

Ovládání využívá šestici tlačítek, z nichž dvojice na levém boku slouží pro spuštění přehrávání a vyvolání hlavní nabídky, zatímco čtveřice tlačítek na protilehlém boku mají za úkol změnu úrovně hlasitosti a přecházení mezi jednotlivými skladbami.

Fotogalerie: hodinky Ultimate Steel Style

(celá galerie)

Tlačítka jsou také kovová a jejich stisk je dostatečně přesný. Výhradu musím mít pouze k jejich popiskům: jsou zobrazeny pouze na spodní hraně hodinek (tedy tam, kde přiléhají ke kůži), vinou čeho nejsou při nošení vůbec vidět. Při pravidelném používání si však jejich rozložení brzy zapamatujete.

Vše jedním konektorem

Nad horní částí displeje si můžete všimnout perforace ukrývající opravdu hlasitý reproduktor, v hodinkách je obsažen také malý mikrofon. Jeho prostřednictvím můžete pořizovat jak hlasové poznámky, tak i velmi nenápadně nahrávat dění ve vašem okolí.

Pod kovovou zátkou v pravém horním rohu hodinek najdete sdružený 2,5mm konektor. Ten slouží jak pro připojení dodávané sluchátkové sady, tak i pro připojení USB konektoru. Jeho prostřednictvím do vnitřní paměti hodinek (k dispozici jsme měli model se 2 GB flash paměti) můžete nahrávat hudbu a video, slouží také k dobíjení vestavěného lithium iontového akumulátoru. Ten slibuje výdrž až čtyři hodiny přehrávání videa nebo až osm hodin poslechu hudby. Pokud by vám nevyhovovala dodávaná sluchátka, můžete přes krátkou redukci připojit jiná.

Vejde pod kůži

Ovládání je logické a brzy jej pochopíte. Klávesa s tlačítkem M slouží k vyvolání hlavním ikonové nabídky (pokud jsou hodinky v pohotovostním režimu) nebo pro návrat do vyšší úrovně. Tlačítkem Play pak potvrzujete aktivní volbu, mezi kterými se pohybujete prostřednictvím tlačítek pro přechod mezi skladbami.

Fotogalerie: uživatelské rozhraní hodinek

 

(celá galerie)

Kvalita na entou

Jestli mě na hodinkách Ultimate Steel Style něco překvapilo, pak je to vysoká kvalita reprodukce. Kvalitně hrají nejen samotné hodinky, velmi kvalitní jsou také dodávaná sluchátka. Tedy samozřejmě pokud je budeme hodnotit v rámci kategorie sluchátek dodávaných k hudebním přehrávačům.

Poslouchat můžete skladby ve formátech MP3 (datový tok v rozmezí 32 – 192 kb/s), WMA nebo WAV, video pak musíte zkonvertovat dodávanou aplikací do specifického formátu a převést jejich rozlišení na nativní rozlišení displeje. Přehrávání je plynulé a ani v rychlých scénách nezaznamenáte vypadávání snímků. Dokonalý prožitek z filmů kazí pouze špatná čitelnost displeje na přímém slunci.

Jednoduchá aplikace E-Book slouží jako prohlížeč textových dokumentů. Vzhledem k rozměrům displeje nebudete jeho prostřednictvím číst Vojnu a mír, ale pro prohlédnutí krátkých zápisků plně dostačuje. Může tak nahradit jednoduchý poznámkovník nebo i seznam kontaktů.

A samozřejmě jsou hodinky Ultimate Steel Style také hodinkami. V režimu hodin je celá obrazovka zbarvena černě a barevně jsou zobrazeny informace o aktuálním čase, datu a dni v týdnu.

Vzít nebo nechat být?

Přes počáteční skepsi si mě ke konci testování hodinky Ultimate Steel Style získaly. Jsou sice těžké a na ruce je opravdu pocítíte, již po týdnu jsem si na ně zvyknul a naopak problémem pro mě byl návrat k běžným hodinkám. Stále jsem totiž musel kontrolovat, zda jsem je neztratil.

Kvalita přehrávání je druhou věcí, proč jsem si je oblíbil. Sluchátka jsou kvalitnější než ta běžně dodávaná z iPodem a pokud jsou vaše empétrojky dostatečně kvalitní, skutečně si jejich poslech vychutnáte.

MP3/MP4 hodinky Ultimate Steel Style 2 GB (3 361 korun)
K testu zápujčil: MP3hodinky (www.mp3hodinky.cz)

paměť 2GB, display 4.5cm OLED Color, přehrává video formáy NX-AVI, převádí video formáty MP4, WMV, přehrává zvukové formáty MP3, WMA, WAV, foto formát JPEG, digitální záznam zvuku WAV, sluchátkový konektor 2.5mm, rozhraní USB 2.0, napájení nabíjecí Li-ion baterie (až 8 hodin přehrávaní hudby nebo 4 hodiny filmů)


 +  kovové pouzdro
 +  kvalita přehrávání
 +  slušná sluchátka

 -  vyšší hmotnost
 -  špatně čitelný displej na silném světle
 -  nejsou vidět popisky tlačítek

Přestože se mi zdál při prvním zapojení kabel ke sluchátkům příliš krátký, vhodně zvoleným vedením můžete tento neduh odstranit. Tento fígl spočívá v protažení jeho kabelu rukávem trika, tedy jeho vedením podél ruky.

Abych ale vyřknul konečný ortel: čekal jsem, že MP3 hodinky budou podivný hybrid bez praktické užitné hodnoty. Jsem rád, že mě model Ultimate Steel Style přesvědčily o naprostém opaku.

 Odkazy k tématu: Ultimate Steel Style 2GB

TEST: Kino na zápěstí

Ohodnoťte tento článek!