TEST: Logitech Alto Connect – elegance pod notebook

0

Poznámka: pokud video nevidíte (pouze se jakoby dlouze načítá), používáte bohužel chybovou (tato chyba způsobuje chybné rozpoznání vaší verze) betaverzi Flash modulu ve vašem prohlížeči. Prosím, nainstalujte si v tomto případě aktuální verzi (odkaz ke stažení), která je k dispozici zdarma. Děkuji. 

Těchto podstavců existuje velké množství. Některé jsou vybaveny přídavnými USB porty, jiné například nabízí přídavné chlazení. Všechny však zpříjemňují práci s notebooky. Činí tak především díky dvěma jevům: zvedají displej notebooku do výše očí (a omezují tak bolesti očí) a usnadňují použití externí klávesnice.

Na redakční stůl se mi dostal notebookový stojánek Logitech Alto Connect. Jedná se o elegantní podstavec tvořený ze dvou ramen, která se do sebe vkládají dvojicí protichůdných výřezů. Tvojí tak pevný celek.

V eleganci je síla

Horní hrana obou ramen je pogumována a zabraňuje tak náhodnému posunu položeného notebooku. Ten vkládáte tak, že jej zaháknete za mírně zahnuté konce ve spodní částí ramen a položíte dozadu. Výšku notebooku nelze nijak nastavovat, sklon však odpovídá optimálnímu umístění notebooků běžných rozměrů.

 Fotogalerie: Logitech Alto Connect

(celá galerie)

Logitech Alto Connect však není jen obyčejný plastový stojánek. V jeho pravém ramenu je totiž integrován čtyřportový USB rozbočovač. Jeden z jeho portů je vyveden v přední části pro snadnější vkládání například USB flash disků nebo digitálních fotoaparátů, zbývající trojice portů tak okupuje zadní část stejného ramene. Umožňuje tak stálé připojení lokálních zařízení, typicky myši, klávesnice nebo místní tiskárny. Zkrátka vše, co potřebujete při běžné práci s notebookem. Výhodou je pak skutečnost, že k notebooku budete muset připojit pouze jediný USB kabele namísto kabelů několika jako doposud.

Proč vzít nebo nevzít

Po dobu testu jsem si na Logitech Alto Connect velmi dobře zvyknul. Líbila se mi především univerzálnost, protože do jeho náruče není problém uložit běžně velký patnáctipalcový monitor stejně dobře, jako maličký Asus Eee PC. Právě s umístěním menším notebooků má mnoho konkurenčních podstavců problémy.

Logitech Alto Connect (1 199 korun)
K testu zápujčil: Logitech, Praha (www.logishop.cz)

zvýšený stojan pro notebook s vestavěným rozbočovačem se 4 porty USB, zvyšuje pohodlí při práci s notebookem, vysokorychlostní rozbočovač USB rozšíří možnosti připojení, odolná konstrukce s gumovým povrchem umožňuje bezpečné uložení notebooku, zářez slouží k uspořádání a zajištění kabelů, konektor USB funguje prakticky se všemi notebooky platformy PC i Mac, tříletá záruka

 +  stabilita
 +  vestavěný USB hub
 +  pogumovaná horní strana

 -  USB kabel by mohl být delší
 -  nelze nastavit úhel sklonu

Pozitivně hodnotím také cenu. Přestože ta oficiální se pohybuje těsně pod hranicí dvanácti set korun, v nabídkách webových obchodů jej můžete najít již za osm set korun. Za tuto částku získáte podstavec pod notebook, který se velmi snadno přenáší (pokud budete potřebovat jej přenést), zabraňuje přehřívání notebooku (protože velká část jeho šasi je volně umístěna ve vzduchu) a nabízí také čtyři USB porty.

 Odkazy k tématu: Logitech Alto Connect

TEST: Logitech Alto Connect – elegance pod notebook

Ohodnoťte tento článek!