TEST Philips GoGear: minipřehrávač se skvělou výbavou

0

Přehrávač Philips GoGear SA 2825 překvapil ihned po vybalení z nedobytného blistru. Velmi dobré dílenské zpracování ještě umocňuje dobrý pocit z povedeného designu a aktivní krytí displeje pak dává tušit nečekané možnosti ovládání. Abyse správně rozuměli, všechny čtyři okraje přehrávače jsou aktivní a lze je stisknout.

Kromě aktivních hran (které slouží především pro pohyb ve skladbách uložených ve vnitřní paměti o velikosti dva gigabajty) najdete také doplňková ovládací tlačítka také po stranách přehrávače.


Téměř nedobytný

Součástí prodejního balení jsou také sluchátka a krátký miniUSB kabel. Jeho prostřednictvím připojíte přehrávač k počítači, který použijete jak pro dobití vestavěného akumulátoru (klasickou síťovou nabíječku výrobce nedodává) i pro přenos hudby. PhilipsGoGen podporuje rozšíření Mass Storage, tudíž je v každém moderním operačním systému dostupný jako výměnný pevný disk.

Malá stylovka

Ovládání přehrávače je intuitivní a velmi rychle vám přejde do krve. Pro základní pohyb mezi nabídkami používáte okraje displeje, pro regulaci hlasitosti pak slouží tlačítka na boku. Všechny informace se zobrazují na dobře čitelném OLED displeji, první úroveň menu je grafická tvořená ikonami, další jsou již textové.,

Přehrávač kromě základních hudebních formátů nabízí také vestavěný FM radiopřijímač a také hlasový záznamník. Ten dokáže nahrávat nejen hlas prostřednictvím vestavěného mikrofonu, ale překvapivě i vysílání aktuálně naladěné rozhlasové stanice. Nahrávky se ukládají ve formátu WAV, tudíž je můžete po záznamu ihned poslechnout nebo po připojení zálohovat do počítače.


V balení najdete vše potřebné

Kvalita reprodukce je na překvapivě vysoké úrovni, běžný průměr své kategorie mírně převyšují také dodávaná sluchátka (v provedení “špunty”). Reprodukci lze upravovat prostřednictvím uživatelských ekvalizérů, jejichž prostřednictvím lze sluchátkům výrazně pomoci.

Když se věci podaří

Přehrávač Philips GoGear byl pro mne příjemným překvapením jak po stránce rozměrů, tak i z hlediska ovladatelnosti nebo funkční výbavy. O to více mne překvapila jeho cena: v nabídkách webových obchodů lze testovanoudvougigabajtovou verzi zakoupit za méně než tisíc korun.

Philips GoGear SA 2825 2 GB (984 korun)
K testu zápujčil: Philips ČR (www.philips.cz)

rozměry (Š × H × V): 41 x 41 x 15, podsvětlení displeje: ano, řádky textu: 4, rozlišení: 128 x 64, typ displeje: OLED, separace kanálů: 35 dB, vlastní nastavení ekvalizéru: Ano, nastavení ekvalizéru: Classic , Funk , Hip Hop , Jazz , Rock, kmitočtová charakteristika: 80 – 18 000 Hz, výstupní výkon: 2 x 3 mW, odstup signál/šum: > 80 dB, vylepšení zvuku: FullSound, kompresní formát: MP3 , WAV , WMA, podpora tagů ID3: Název skladby, interpret, album, přenosová rychlost formátu WMA: 5 – 320 kb/s, vzorkovací frekvence formátu WMA: 8;11,025;16;22,050;32;44,1;48 kHz, formát audiosouboru: WAV, zabudovaný mikrofon: Mono, kapacita zabudované paměti: 2 GB, kapacita paměti pro hudbu (WMA): Až 450 skladeb, předvolby stanic: 20, pásma tuneru: VKV, možnost aktualizace firmwaru: Ano, funkce: Zámek klávesnice, indikace vybitého akumulátoru: ano, ovládání hlasitosti: ano, navigace Superscroll: ano


 +  provedení a vzhled
 +  kvalita přehrávání
 +  slušná cena

 -  lesklý kryt displeje

Když přihlédneme k tomu, že je to polovina ceny iPodu Shuffle se stejnou pamětí (který nemá ani displej, ani diktafon a ani radiopřijímač), není tedy nad čím váhat. Tedy samozřejmě pouze v případě, že potřebujete opravdu kapesní hudební přehrávač.

Zaujal vás tento příspěvek? Přidejte si ExtraVěci.cz jako RSS do své čtečky!

 Odkazy k tématu: koupit Philips GoGear SA2825

TEST Philips GoGear: minipřehrávač se skvělou výbavou

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte