Testovací Chrome 5 ke stažení. Známe novinky a průběh vývoje

0

Majoritní vydání internetového prohlížeče Google Chrome postupují velice rychle. Zatímco čtvrtá verze byla oficiálně uvedena jako stabilní, ve vývojářském kanálu už se objevila verze označená 5.0.307.1.

Protože vývoj začal teprve před několika týdny, nelze očekávat příliš nového. Z novinek, které jsou z raného vydání zatím patrné strojí za zmínku například využití systémového adresáře pro stahované soubory v případě Windows Vista a Windows 7, započaly rovněž práce na dialogu nastavení obsahu.

V tomto dialogu bude možné nakonfigurovat zpracování cookies, obrázků (kupříkladu půjde zakázat zobrazování obrázků všude mimo povolené stránky), JavaScriptu, pluginů a zacházení s vyskakovacími okny. Žádné z nastavení ovšem zatím nefunguje, byl vytvořen pouze grafický dialog na záložce Pod pokličkou.

Kdy bude použitelná verze Chrome 5 k dispozici zatím není zcela jasné. Na webových stránkách projektu Chromium ale můžete v přehledném kalendáři průběh vývoje sledovat. 

Vždy nejnovější vydání dostupné na vývojářském kanálu můžete stahovat odtud. Jak už ale bylo výše zmíněno, vývojářské verze nejsou stabilní a nemusí obsahovat některé funkce. 

Zdroj: Google Chrome Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář