Testujeme zdroje v laboratořích Enermaxu

0

Adekvátní vybavení pro opravdu kvalitní test zdrojů stojí velké peníze. Takové, že si to žádný česky píšící časopis nemůže dovolit, zvláště ne jen kvůli napájecím zdrojům, které jsou sice zajímavé, ale články o nich nemají tak vysokou čtenost jako testy grafických karet, procesorů nebo monitorů.

Enermax pozval ExtraHardware jako první evropskou redakci mimo domácí Němce do své pobočky v Hamburku, kde jsem už druhý den v laboratoři a testujeme zde zdroje pomocí specializovaného přístroje Chroma 6314, osciloskopu Tektronix TDS3014C, pěti multimetrů YF-3502, speciálně upraveného PCB a dalšími drobnostmi. Zanedlouho by měl být výstupem článek s důkladným proklepnutím charakteristik min. čtyř zdrojů.

Proti Enermax Modu87+ 800W jsem v našem testlabu našel a s sebou do Hamburku vzal Fortron Everest 85+ 800W a proti Enermax Pro82+ II 385W potom velmi oblíbený EnergyKnight SS-400ET (T3) vyráběný Seasonicem. Pokaždé to jsou jen podobně výkonné ale řádově levnější zdroje než Enermaxy a bude zajímavé sledovat, zda jsou příplatky za Modu a Pro oproti těmto konkurenčním výrobků opodstatněné.

Měříme účinnost (a to velmi přesně), účiník, stabilitu napětí na všech větvích a pokud přestane osciloskop protestovat, tak budou k dispozici i nějaké grafy zvlnění a šumu signálu. Zařadili jsme také testu ochran zdrojů proti zkratu, proti vysokému proudu (OCP) a na závěr zkoušíme také ždímat vyšší výkon než pro jaký jsou zdroje stavěny.

Ohodnoťte tento článek!