Testy: jak si vede IE10 Platform Preview 5 v porovnání konkurencí (oživeno)

0

Oživeno: bylo doplněno pár testů.

S Windows 8 Consumer Preview přišlo nové ukázkové vydání Internet Exploreru 10. Tzv. Platform Preview 5 je k dispozici pouze uživatelům Windows 8, ke stažení pro sedmičky prostě není. Microsoft tenhle postup zvolil již při vydání Developer Preview. Redakce serveru Neowin si našla čas a nový prohlížeč podrobila několika testům. Postavila proti němu stabilní verze největších soupeřů: Chrome 17, Firefox 10 a Operu 11.60. Všechny zkoušky proběhly s výchozím nastavením a a jedinou otevřenou stránkou. Na pozadí běžela vždy stejná sestava aplikací. A jak to dopadlo?

Sunspider (milisekundy, méně je lépe)

Tento testík již dnešní době nevyhovuje. Sami se podívejte, IE10 zvítězil, ale rozdíly mezi provedenými měřeními jsou obecně zanedbatelné. Stáří testu je vysoké, takže už nemá cenu se jím zdržovat. Všimněte si malého rozdílu mezi IE10 pro Metro a pro desktop.

Mozilla Kraken (milisekundy, méně je lépe)

Kraken by měl mnohem více odpovídat reálnému prostředí, nesnaží se být dalším obyčejným syntetickým testem JavaScriptového jádra. Není ani zastaralý, podobně jako nevyhovující Sunspider. Tady už IE10 naráží a Chrome dokazuje, že je jednička.

V8 Benchmark (body, více je lépe)

Opět další test zkoumající rychlost zpracování JavaScriptu, tentokrát od Googlu, který jej používá při ladění Chrome.

HTML5 Test (body, maximum: 475)

Podpora webových standardů je momentálně palčivější otázkou nežli výkon prohlížeče (s přihlédnutím k tomu, že všichni soutěžící se vypracovali do takové formy, kdy se rozdíly mezi nimi smazávají). Vítězí s přehledem Google, IE10 nepřekovalo ani jednoho ze svých soupeřů. Mozilla ráda podotýká, že nezáleží ani tak na tom, kolik standardů prohlížeč podporuje, ale jak kvalitní je jejich implementace. Tato výtka směřuje především Chromu. Doufejme, že Microsoft soupeře trumfne alespoň kvalitou.

Peacekeeper (body, více je lépe)

Benchmark od populárního výrobce Futuremark měří všemožné schopnosti prohlížečů a z naměřených hodnot udělá body.

BetaFishIE (snímky za sekundu, více je lépe)

Tento test vznikl, aby Microsoft ukázal ostatním podporu animací z třetí generaci kaskádových stylů ve IE10. Plynulého pohybu na rybek na obrazovce dosáhly všechny prohlížeče kromě Opery.

Fishbowl, 2000 ryb (snímky za sekundu, více je lépe)

Tentokrát se Microsoft zaměřil na animace z HTML5. V jeho testu si vedl zdaleka nejlépe domácí Internet Explorer. Opera naproti tomu naprosto pohořela.

Particle Accelerator (snímky za sekundu, více je lépe)

Testík zkoumající rychlost vykreslování grafiky v HTML5 byl proveden při rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Jeho autorem je Microsoft.

GUIMark2 HTML5 (snímky za sekundu, více je lépe)

Komplexní test webů postavených na HTML5. Snaží se odrážet realitu.

Dále chtěl Neowin spustit nějaký ten benchmark 3D grafiky ve WebGL, jenže IE10 WebGL trestuhodně opomíjí.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To je ta potíž ve stejném rozlišení…naštěstí Win 8 umožňují na každou obrazovku jiné pozadí, v DP to byl oze společné složky, neví někdo, jestli v CP konečně lze každé obrazovce navolit jinou složku s pozadími?