The Information: Google má zájem o bezpečnostní cloudové kamery Dropcam

0

Google chce ovládnout naše domácnosti. V lednu pohltil společnost Nest, jež vyrábí chytré termostaty a kouřové hlásiče. Teď má podle listu The Information zájem o startup Dropcam, jenž vyvíjí stejnojmenné bezpečnostní kamery. Ani jedna ze společností nechtěla obchod komentovat a zdroje ani neví, v jaké fázi jednání probíhají. Faktem ale je, že má Google zájem o bezpečnou a propojenou domácnost.

V nabídce společnosti najdeme základní indoor kameru Dropcam za 149 dolarů. Ta má 107° úhel záběru, 4× zoom, základní zvukovou i obrazovou kvalitu. Lepší Dropcam Pro zabere až 130°, má 8× zoom, lepší mikrofon a i optiku, která si dokonaleji poradí v horších světelných podmínkách. Kamera je ale dražší, stojí 199 dolarů.

 

Kamery berou napájení z USB, obraz umí bezdrátově streamovat přes Wi-Fi (verze pro má i 5GHz síť). Video lze sledovat online na webu nebo v aplikacích pro iOS a Android. Na dálku je tak lze ovládat, nastavovat nahrávání, plánovat nebo aktualizovat. Dropcam prodává i cloudové úložiště pro záznam videa. Za 9,95 USD měsíčně (99 USD ročně) uchová až 7denní záznam, za 29,95 USD měsíčně (299 USD ročně) pak až 30denní. Zde se nabízí propojení s úložiště Drive nebo možná lépe – YouTube.

Dropcam doporučuje kamery pro zabezpečení, hlídání dětí, zvířecích mazlíčků nebo sledování podniků kvůli krádežím. V létě začne za 29 dolarů prodávat ještě senzor pohybu Tabs, který uživatel přilepí ke dveřím nebo oknu a při otevření mu přijde zpráva na mobil, nebo se vyšle signál k záznamu na kameře.

Zdroj: The Information via The Verge

Ohodnoťte tento článek!