Tip na neděli: The Room, jeden z nejhorších filmů, je zdarma na YouTubu

Na YouTube film nahrál sám autor. Proč byste se měli podívat na špatný film? Některá díla jsou tak špatná, že jsou zajímavá právě tím. A edukativní důvody nejsou špatné důvody.

1
The Room
The Room

Plánujete neděli zakončit líně? Kdybyste si chtěli před spaním pustit nějaký film a ideálně se u toho ukájet tím, že ho jako moderní člověk využívající zázraky techniky sledujete z YouTubu a navíc vás to nestojí ani korunu, pusťte si The Room z roku 2003. Je zdarma, Česko tentokrát do kouta neposílá ani geoblokační filtr. Shlédnutí navíc považujte za poučný zážitek.

Film do populární videoslužby před dvěma dny nahrál sám autor Tommy Wiseau. Jedná se přitom o první uvedení snímku na digitálních streamovacích službách. Wiseau romantické drama o milostném trojúhelníku nejen režíroval, ale také produkoval, napsal a zahrál si v něm jednu z hlavních rolí. The Room je zajímavý především z důvodu, že bývá označovaný za jeden z nejhorších filmů všech dob.

Poučte se zdarma na YouTubu

Mohou za to herecké výkony a hromadění nesouvislých podzápletek bez uzavření. Film se skutečně odehrává v jedné místnosti (plus minus), přičemž podle režiséra název odkazuje na potenciál místnosti, kde se mohou odehrávat jak dobré, tak špatné věci. Zatímco převažuje názor, že v tomto případě šlo o veskrze nezručnou záležitost, pro určitou skupinu lidí film představuje kult právě pro příliš viditelné nedostatky.

https://www.youtube.com/watch?v=-htzzL-JOUg

Greg Sestero, jeden z herců v The Room, v roce 2013 spolunapsal knihu o tom, jak film vznikal. Loni pak byla do kin vypuštěna její adaptace s názvem The Disaster Artist. Zahráli si v něm bratří James a Dave Franco nebo Seth Rogen ve vedlejší roli. The Room je dílo, na které teoreticky není proč vzpomínat, ale v populární kultuře díky své podivnosti a příběhům z natáčení stále žije. Film se teď dokonce hraje v amerických kinech.

Mimochodem, na YouTube zatím značně převažují palce nahoru (22 tisíc versus 149 v době psaní článku).

Tip na neděli: The Room, jeden z nejhorších filmů, je zdarma na YouTubu
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlasů

1 komentář