Thecus N4100EVO: úložiště s HW akcelerací

0

S výrobky společnosti Thecus jste se na našich stránkách v poslední době mohli setkat hned dvakrát – poprvé v dvojrecenzi modelů N2200Plus a N3200XXX, následně byl otestován i Thecus N4200Pro. Společnost Thecus nyní uvedla na trh nový model, v nabídce jej najdete pod názvem N4100EVO.

N41000EVO je čtyřdiskové síťové úložiště poháněné netradičním procesorem Cavium CNS3420. Jedná se o dvoujádrový procesor běžící na taktu 600 MHz, od nějž si Thecus slibuje výrazně nižší potřebu (oproti často používaným procesorům Intel Atom). Úložiště využívá 256 MB operační paměti.

Jistě přemýšlíte nad tím, jak může takto nízko taktovaný CPU zvládat práci se čtyřmi disky v poli RAID – při použití RAID 5 (což je asi nejpoužívanější varianta pole při tomto množství disků) se totiž do procesu zapojí i HW akcelerace, tzv. XOR engine. Ten se stará o výpočty samoopravných dat, procesor se tak může zabývat jinou úlohou.

Thecus N4100EVO

Jak již bývá u úložišť Thecus zvykem, konektivitu zajišťuje dvojice gigabitových Ethernetů. Externí disky nebo tiskátny můžete připojit pomocí dvojice portů USB, ty splňují specifikaci USB 2.0.

Thecus N4100EVO

Pokud ve vás vzbudil nový model zájem, doporučuji si projít výše zmíněné recenze a podívat se na webové rozhraní. To bude s největší pravděpodobností shodné. Kompletní specifikace naleznete na stránkách produktu. Předpokládaná cena v českých obchodech by se měla pohybovat okolo 9000 Kč s daní.

Zdroj: Storage Newsletter, Thecus

Thecus N4100EVO: úložiště s HW akcelerací

Ohodnoťte tento článek!