Thecus N4800 – síťové úložiště s HDMI výstupem

0

Společnost Thecus představila před pár dny v Taipei novou řadu síťových úložišť. Redaktoři z TweakTown byli u toho a tak jsme se mohli dozvědět hned několik zajímavých informací.

Produktovou řadu v průběhu ledna doplní dvojice modelů – dvoudiskový N2800 a čtyřdiskový N4800. Přestože se původní zpráva zmiňuje pouze o specifikacích vyššího modelu, dá se předpokládat, že vnitřnosti budou velice podobné.

Těšit se můžete na některý z procesorů Intel Atom. Vzhledem k tomu, že úložiště na tom má být lépe než jeho předchůdce, tedy N4200, připadají v úvahu modely – Intel Atom D525, případně N570. Velikost operační paměti by měla přesáhnout jeden gigabajt. K dispozici konečně také budou porty USB splňující specifikaci USB 3.0.

Pouze s těmito změnami by ale jistě Thecus díru do světa neudělal. Zaujmout zákazníky se snaží něčím opravdu výjimečným – oba modely totiž mají vyvedený VGA a HDMI výstup, díky čemuž je možné streamovat multimediální obsah přímo na televizi.

Thecus N2800 s HDMI

Oba NASy jsou schopné přehrávat video v rozlišení 1080p, o podporovaných formátech bohužel zatím nic nevíme. Společnost údajně aktuálně pracuje na vývoji zcela nového firmware, který by měl poskytnout nezbytné funkce pro možné využití jakožto multimediálního přehrávače.

Oficiální uvedení nových modelů je v plánu na konec ledna 2012, nezbývá než doufat, že vcelku povedený produkt nebude „pohřben“ nepovedeným firmware. Pokud ovládáte anglický jazyk, můžete se podívat na krátký rozhovor se zaměstnancem Thecusu a redaktora z TweakTown:


Thecus N4800 NAS supports HDMI HD 1080p output… by TweakTown

Zdroj: TweakTown

Thecus N4800 – síťové úložiště s HDMI výstupem

Ohodnoťte tento článek!