Thermalright HR-02 Macho: král poměru cena/výkon?

0

Thermalright stále platí na poli procesorových chladičů za jednoho z nejrenomovanějších výrobců. Dnes představený model HR-02 „Macho“ je nástupcem povedeného kousku HR-01, se kterým však mnoho společného nesdílí, předělán byl v podstatě úplně celý chladič.

Sám výrobce tvrdí, že Macho je určen zejména pro hráče a ladiče systémů, konstrukci na to rozhodně má. Rozměrově jde o pěkného macka (150 × 129 × 162 mm), váha 1 kg mluví sama za sebe. O kvalitní odvod tepla z poniklované měděné základny se postará celá šestice 6mm heat-pipe trubiček. Lahůdkou a dost slušnou exotikou je použití nestandardního ventilátoru o rozměrech 160 × 140 mm, provozu je schopen v rozmezí 900-1300 ot./min. O chladící výkon je díky velikosti dobře postaráno, navíc je zde ještě příslib kultivovaného provozu. Novinku si užijete na všech současných platformách, jmenovitě na Intel LGA 775/1155/1156/1366 a AMD AM2(+)/AM3.

Ani cenově nevypadá Macho vůbec zle, na evropských trzích byste jej měli sehnat za €38 (v přepočtu lehce pod 1000 Kč). A to na chladič s velkým ventilátorem, poctivou váhou a hustým žebrováním není mnoho. S verdiktem se každopádně vyplatí počkat do prvních nezávislých testů třetích stran, parametrově však Macho rozhodně zaujal. Dostupný na trhu by měl být v řádech spíše dnů.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!