Thermalright Silver Arrow SB-E: monstrum s 15cm ventilátorem

0

Na závěr týdne si pro nás Thermalright připravil představení chladiče Silver Arrow SB-E, který vychází z modelu Silver Arrow představeného před dvěma lety. Přídomek „SB-E“ není náhodný, odkazuje totiž na procesory Intel Sandy Bridge-E a patici LGA 2011, které jsme měli možnost testovat. Právě pro nejvýkonnější Core i7 je novinka z dílen Thermalrightu primárně určena.

Dvojice věží z hliníkových žeber je společně s osmi 6mm heatpipe tvaru U a základnou poniklována. Původní Silver Arrow měl čtyři dvojité heatpipe o průměru 8 mm a dvojici 14cm ventilátorů. Silver Arrow SB-E je však vybaven 14cm a 15cm ventilátorem. Bohužel přední ventilátor nenechává příliš místa nad paměťovými sloty, takže můžete zapomenout na paměťové moduly s extrémně vysokými chladiči.

Porovnejte Silver Arrow SB-E (vlevo) a původní Silver Arrow (vpravo). Zdroj: TechSpot

Součástí balení je také montážní kit, který podporuje patice Intel LGA 2011/1366/1156/1155/755 a AMD AM2(+)/AM3(+)/FM1. Chladič bude s největší pravděpodobností na trhu dostupný koncem tohoto měsíce. Cena zatím nebyla oficiálně zveřejněna, ale v zahraničních obchodech se již objevil k předobjednání za 78 €, což v přepočtu činí 1960 Kč

Zdroj: TechPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!