Thermalright uvedl 1,1kilogramový chladič HR-22 – pasivní režim je prioritou!

0

Chladiče od společnosti Thermalright jistě všichni znáte. Portfolio výrobce zahrnuje jak výkonné high-endové modely určené pro přetaktované procesory, tak i low-profile chladiče pro HTPC nebo třeba chladiče určené pro pasivní chlazení. Právě do této poslední kategorie patří i novinka s označením HR-22.

Thermalright HR22

Rozměry novinky jsou 150 × 120 × 159 mm, hmotnost dosáhla hranice 1120 gramů. Už podle těchto údajů je jasné, že se jedná o pořádně velký a těžký chladič a s jeho osazením do menších skříní budete mít nejspíš problémy. Z měděné poniklované základny vystupuje osm heatpipe s průměrem 6 mm. Ty slouží k rychlému odvodu tepla do pasivu.

Na rozdíl od ostatních podobných chladičů má HR-22 celý pasiv posunutý směrem dozadu. Díky tomu můžete bez obav osadit operační paměti s vysokým chladičem. Jednotlivé hliníkové lamely mají v několika místech prolisovány otvory, které by měly usnadňovat proudění teplého vzduchu vzhůru.

Pokud by měl chladič problém s uchlazením topivého procesoru, můžete samozřejmě osadit přídavný 140mm ventilátor. Ten bohužel není součástí prodejního balení. Kvůli vysoké hmotnosti disponuje chladič svým systémem uchycení a nespoléhá na referenční. Kompatibilita je zaručena s obvyklými sockety Intel LGA 1150, 1155, 1156, 1366, 2011 a AMD AM2(+), AM3(+), FM1, FM2. Součástí balení je kromě chladiče a montážního systému také manuál a teplovodivá pasta.

Thermalright HR-22 by se měl na český trh dostat v následujících týdnech. Cenu výrobce zatím nezveřejnil, očekáváme, že se bude pohybovat kolem 1500 Kč.

Zdroj: Thermalright

Ohodnoťte tento článek!