Thermaltake Frio: chladno má i v názvu

0

Novinka společnosti Thermaltake, věžovitý chladič Frio, není tak docela novinkou. První zmínky jsme se mohli dočkat již ke konci roku 2009, až nyní se však chladič konečně pomalu dostává do prodeje. Výrobce mu velice věří, vždyť slůvko „frio“ znamená ve španělštině „chladný“, o chladící výkon by mělo být dobře postaráno.

Thermaltake Frio disponuje pěti 8mm heatpipe trubičkami, které zajíždí do poniklované styčné plochy chladiče a odtud přenáší teplo do hustého hliníkového žebrování. Podpora procesorových patic sestává z Intel LGA 1366, LGA 1156 a LGA 775, nezapomnělo se ani na AMD a jeho patici AM3. V balení naleznete i ventilátor, jehož rychlost otáčení se dá manuálně regulovat v rozmezí 1200-2500 ot./min.

Výrobce se chlubí mířením na komunitu přetaktovávačů, ostatně i v přiloženém videu je možno spatřit procesor Intel Core i7 975 Extreme Edition „přetočený“ na 4,2 GHz (ze standardních 3,33 GHz). To není na vzduchový chladič rozhodně špatné, proklamovaná schopnost odvodu až 220 W odpadního tepla by se mohla blížit k reálným hodnotám. To však ukáží až testy a srovnání s konkurencí, Frio bude představen příští měsíc na výstavě CeBIT, ze které zamíří přímo do obchodů (předpokládaná cena $59,99, tj. 1140 Kč).

Zdroj: Hexus

Ohodnoťte tento článek!