Thermaltake Jing – mystický klid se dvěma ventilátory

0

Americký Thermaltake po dlouhé době představil nový mikroprocesorový chladič nazvaný Jing. Po všech verzích V1 a podobných, řekněme nezvyklých chladičů, je to pro změnu tradiční věžovitý model s pěti heatpipe a dvěma zelenými ventilátory. Ty jsou jeho hlavní zbraní, nemají totiž rámeček, díky čemuž by měly být tišší. Na druhou stranu část vzduchu bude utíkat kolem žeber a chladicí efekt může být mírně nižší.

Chladič procesoru Thermaltake Jing

I tak se ale máme těšit na bezproblémový odvod ztrátového výkonu až 200 W. Oba dva 120mm ventilátory jsou vybaveny vlastními potenciometry umožňujícími ruční nastavení otáček v rozmezí 800–1300 ot./min, intezita hluku přitom začíná na hodnotě 16 dBA. Celkem 41 hliníkových žeber o síle 0,5 mm je seříznuto do tvaru lépe usměrňujícího vzduch.

Celý chladič včetně základny je poniklovaný a jak ukazuje video, kvalita pájení heatpipe v základně je velmi dobrá (alespoň u natočeného vzorku). Doporučená cena je bez centu 60 amerických dolarů, kompatibiltu Thermaltake zaručuje se současnými i budoucími paticemi pro Intel (775 / 1155 / 1156 / 1366) i AMD (AM2 / AM2+ / AM3 / AM3+). Součástí balení je také teplovodivá pasta.

Procesorový chladič Thermaltake Jing Procesorový chladič Thermaltake Jing Procesorový chladič Thermaltake Jing

Klikněte pro zvětšení

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!