Thermaltake: kompletní hráčská výbava

0

CeBITová skládačka už čítá posledních pár dílků, tak to s námi ještě chvíli vydržte. Pod značkou Thermaltake si asi spousta z vás vybaví počítačové skříně, zdroje nebo třeba chladiče. V tomto ohledu nás v Hannoveru nic nepřekvapilo, i když třeba ze skříně Level 10 byl naměkko nejeden návštěvník veletrhu.

V poslední době však tchajwanský výrobce míří i na trh s herními periferiemi. V sérii produktů Tt eSports najdete myši, klávesnice, headsety nebo také podložky pod myš.

Základem je herní myška Black s laserovým snímačem s rozlišením až 4000 dpi.

Ve výbavě progamera nesmí chybět kvalitní sada sluchátek s mikrofonem, třeba model Tt Shock.

Nejzajímavější je však klávesnice Challenger Pro. Připojuje se pomocí USB (stejně jako u myši s pozlaceným konektorem), má 18 nastavitelných kláves, šest multimediálních, integruje v sobě dvouportový USB hub a jen tak mimochodem i ventilátor, který má ofukovat zpocené ruce náruživých hráčů. Ten by měl být v krabixi pouze jediný, avšak je možné jej přehazovat z levého do pravého horního rohu. Větráček fouká s asi šesti tisíci otáčkami za minutu při hlučnosti okolo 22 dB.

Challenger Pro má všechny klávesy červeně podsvíceny, na 64kB paměť uloží až 40 naprogramovaných maker a pokud se vám nelíbí červené směrové klávesy, v balení budou i klasické.

V prodeji bude i obyčejný Challenger bez podsvícení, s poloviční pamětí pro makra a funkčními klávesami na obvyklém místě. Chlazení ale zůstává.

Ale zpět k tradičnímu Thermaltake. S důrazen na přetaktování byl vytvořen chladič Frio. Kilogram živé váhy zabrala masivní hliníková věž, kterou prochází pět 8mm heatpipe a ze dvou stran je osazena 120mm ventilátory. Frio je kompatibilní s Intel 775, 1156, 1366 a AMD AM2, AMD2+, AM3.

Do spirály zatočen SpinQ VT dává vzpomenout na deset let staré chladiče Titan.

Ostatní modely (pro CPU i grafiky) už patří do škatulky těch obyčejnějších, většina jich využívá nové ventilátory ISGC s patentovaným designem lopatek.

Ohodnoťte tento článek!