Thermaltake Level Eleven: dřevěná lahůdka

0

V článku o počítačových skříních, které jste mohli spatřit na výstavě CeBIT 2010, asi největší pozornost strhl Thermaltake, jenž představil notně futuristickou černočervenou variantu Thermaltake Level 10 (a pro ortodoxní hráče měl připravenou i variantu s plamennými potisky). Známý casemodder Jeffrey Stephenson si tuto skříň oblíbil natolik, že podomácku vytvořil její dřevěnou variantu. Akorát ji nazval jinak, a to Level Eleven.

Obrázek výše vám prozrazuje rozměry tohoto unikátního počinu: instalační CD Windows 7 je až nepoměrně velké ke zbytku skříně, která je s největší pravděpodobností velice malá. Stephenson do svého výrobku vložil základní desku z dílen VIA (o rozměrech standardu Pico-ITX), kteroužto opatřil úsporným 1,2GHz procesorem VIA Nano. IGP na desce nese název VX855 a mělo by mít dost sil na akceleraci HD obsahu (i 1080p), spolu s HDMI výstupem se tedy jedná o nádherné HTPC, které se musí skvěle vyjímat v jakémkoli obývacím pokoji (kord pokud v něm máte hodně stejně barevného dřevěného nábytku).

Nejedná se o první počin talentovaného kutila, s dřevem to prostě umí a rád předělává/vyrábí vše, co jej zaujme. Namátkou zmiňme např. G-Metric Nano či Ingraham, oba casemody používají komponenty značky VIA (což jistě potěší jednoho nejmenovaného slovenského zpravodaje 🙂 ). Pokud vás zaujal nejnovější „Stephenson Level Eleven“, vězte, že není na prodej – autor prý odmítl i pěticifernou sumu (v dolarech, pochopitelně), nejste-li ropným magnátem, můžete si na ni nechat zajít chuť. Více casemodů naleznete na jeho vlastních stránkách SlipperySkip.com, které jsem již zmínil v odkazu výše.

Zdroj: Engadget

Thermaltake Level Eleven: dřevěná lahůdka

Ohodnoťte tento článek!