Thermaltake představil BigTyp Revo – nástupce BigTyphoona přichází

0

Chladiče s horizontálně umístěným ventilátoru tvoří poměrně zajímavou alternativu ke klasickým věžovým chladičům. Vyznačují se lepším chlazením komponentů na desce a navíc mohou nasávat chladný vzduch zvenčí, pokud je skříň na příslušném místě vybavena perforací. Chladič Thermaltake BigTyp Revo, nástupce v době socketu A, 370 a 478 velice populárního modelu BigTyphoon, se poprvé veřejnosti představil na letošním Computexu. Na jeho uvedení jsme si však museli počkat až do parných letních dnů.

Thermaltake BigTyp Revo Thermaltake BigTyphoon

Thermaltake BigTyp Revo vs. Thermaltake BigTyphoon

Thermaltake obdařil chladič BigTyp Revo pěticí měděných heatpipe o průměru 6 mm, které odvádějí teplo z hliníkové základny do žeber ze stejného materiálu. Na vršku je umístěn 12cm ventilátor s PWM regulací, jež dosahuje otáček v rozsahu 800–1800 ot./min. a maximální hlučnosti 20 dBA. Zamrzí snad jen nízká životnost ventilátoru, která je udávána na 30 000 hodin.

Přestože rozměry chladiče nejsou nijak strašidelné (148 × 141 × 105 mm), výrobce udává, že takto BigTyp Revo zvládne uchladit až 160 W odpadního tepla. Docela slušný výkon na chladič typu Box vážící 530 g. Co se podporovaných patic týče, najdeme mezi nimi ty pro procesory LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366 a LGA 2011 od Intelu a FM1, FM2(+) a FM3(+) od AMD. Cena ani dostupnost nebyla zveřejněna.

 

Zdroj: Thermaltake

Ohodnoťte tento článek!