Thermaltake představuje AIO set s 360mm radiátorem. Chladí pouze procesor

0

Na nedávném počítačovém veletrhu Computex představila společnost Thermaltake spoustu komponent pro okruhy vodního chlazení. K vidění byly také zajímavé all-in-one sety a jeden z nich se nyní dostává na trh.

Thermaltake Water 3.0 Ultimate

Základem setu Thermaltake Water 3.0 Ultimate je velký 360mm radiátor. Jeho ochlazování má na starosti trojice dodávaných 120mm ventilátorů. Jejich rychlost budete moci regulovat pomocí PWM v rozmezí 1000 až 2000 otáček za minutu. Při maximálních otáčkách by neměla hlučnost přesáhnout hranici 20 dBA. Pokud by vám tento výkon nestačil, můžete další tři ventilátory osadit i z druhé strany radiátoru.

Vodní blok na procesor má měděnou základnu. Fotografie vnitřní konstrukce bohužel nejsou k dispozici a můžeme se tak pouze domnívat, že výrobce vsadil na osvědčený koncept v podobě vyfrézovaných mikrokanálků. Blok je možné osadit na sockety Intel LGA 1150, 1155, 1156, 1366, 2011 a AMD AM2(+), AM3(+), FM1 a FM2(+).

Čerpadlo je součástí vodního bloku. Výkon těchto čerpadel bývá velice nízký, ovšem vzhledem k tomu, že je v celém okruhu pouze jeden blok a radiátor, měl by být výkon dostatečný. Celý set je již z výroby naplněn chladicí kapalinou.

Velkou nevýhodou celého setu je nemožnost rozšíření o další bloky. Takto masivní radiátor je pro chlazení samotného procesoru zbytečný a bohatě by stačil i menší 240mm. Za další velkou nevýhodu se dá považovat také to, že nemůžete zkontrolovat stav chladicí kapaliny a v případě potřeby ji doplnit. Na trhu je již několik konkurenčních modelů, které jsou vybaveny plnícím otvorem.

Thermaltake Water 3.0 Ultimate by se měl na trhu objevit v následujících týdnech. Oficiální cena zatím nebyla oznámena, odhadujeme, že si budete muset připravit alespoň 3000 Kč.

Zdroj: Thermaltake

Ohodnoťte tento článek!