ThinkPad Edge 14 a 15: větší a silnější

0

Lenovo sloučilo řady ThinkPad SL a R do nové a zcela jiné řady, ThinkPad Edge. Ač se novinka konzervativnímu designu ThinkPadů vůbec nepodobá, nedá se říci, že je to špatně. Přisolení ThinkPadů veselostí IdeaPadů se ukázalo jako dobrý krok, který dokáže lecčím zaujmout, i za cenu horšího (ale stále dobrého) zpracování. Recenzi ThinkPadu Edge 13 najdete zde.

Třináctipalcový ThinkPad Edge stavěl na starší platformě Intel CULV (či AMD Neo), což se pozitivně odrazilo v jeho výdrži, ne tak ve výkonu. Jednalo se zkrátka o jakéhosi konkurenta Timelinu 3810TZ, nikoli klasického notebooku. Nyní Lenovo plánuje uvést i dva nové, větši modely, ThinkPad Edge 14 a 15, disponující 16:9 displeji o úhlopříčce 14,1″ a 15,6″, rozlišení bude zřejmě opět 1366 × 768.

Kromě většího displeje i těla nabízí nové modely hlavně silnější hardwarovou výbavu. Procesorem je klasický Core i3 či Core i5 (v nejlevnějších variantách prý i starý Celeron), nedostatku CPU výkonu se tak už zpravidla nemusíte bát. O grafické kartě zdroj neinformuje, pokud Lenovo nebude přidávat dedikovanou, dočkáme se alespoň GMA HD (Intel HD Graphics), ne tak u nejlevnějších modelů, kde bude osazena GMA 4500M HD. RAM bude zřejmě až 4 GB DDR3, pevný disk do kapacity 500 či 640 GB, jak 5400-, tak 7200otáčkový.


ThinkPad Edge 13 – nablýskaný krasavec

Oba nové modely se budou dodávat v lesklé červené, černé, a v matné černé. Oproti menšímu bratříčkovi jim přibyla DVD nebo Blu-Ray mechanika, zůstaly možnosti osazení 3G a 4G WWAN modulem.

Cena s předinstalovanými Windows 7 Home Premium se bude pohybovat od $599 – 14 000 Kč vč. DPH výše.

Zdroj: engadget

Ohodnoťte tento článek!