ThinkPad W701 – vyrobeno v pekle

0

Začínají se rýsovat hrubé parametry nového ThinkPadu třídy W. W700 je dnes asi to nejlepší, co na práci můžete sehnat, vyrábí se i ve verzi se dvěma displeji. W701 do těla velkého notebooku přidává zejména plamenný procesor.

Šasi s kostrou z magnézia, nezničitelná černošedá krabice, která si zachová skvělé pracovní vlastnosti i po přejetí autem. Při vyslovení jména ThinkPad W701 vám ta kvalita dojde hned. 17″ displej od Samsungu má samozřejmě matný povrch a WUXGA rozlišení (1920 × 1200).

To nejlepší na chystaném modelu je ale procesor. Core i7 920XM pracuje v základu na 2 GHz. Čtyři jádra zpracovávají až osm vláken operací současně a aby toho nebylo málo, podpora Turbo Boostu frekvenci v případě zátěže navýší až na 3,2 GHz. 8 MB L3 cache je samozřejmostí. Jedná se prakticky o nejsilnější mobilní procesor dneška. Abychom to s tou mobilitou ale nepřehnali – TDP je velmi vysokých 55 W. A cena sahá až do stratosféry.

Dále se ví jen o 320GB disku od Fujitsu, který se pravděpodobně objeví i v podstatně větších či rychlejších (SSD) variantách.

Cenově se model s výše popsaným Core i7 nejspíše nepodívá pod 45 000 Kč, oficiálně cenu ale neznáme.

Zdroj: engadget

ThinkPad W701 – vyrobeno v pekle

Ohodnoťte tento článek!