THL vyrobil smartphone s tak velkým akumulátorem, že mu jej závidí i tablety

0

V dnešní době nový telefon od čínského výrobce Shenzhen Hongjiayuan Communication Technology vystupuje spíše jako rarita. Přístroj bude prodáván pod značkou THL a jeho poznávacím znamením bude enormní 5000mAh akumulátor. Žádný smartphone na světě dosud tak vysoké hodnoty nedosáhl.

Výrobce hodlá nasadit akumulátor Li-Pol s křemíkovými anodami, který slibuje 4× vyšší hustotu, tedy i výrazně vyšší kapacitu než běžné články Li-Ion. Výrobce uvádí 1000 hodin v pohotovostním režimu, 47 hodin telefonování nebo 125 hodin přehrávání hudby. Reálné hodnoty se mohou lišit, ale to si budou muset první uživatelé vyzkoušet sami. Jsme zvědaví. I přes ohromnou kapacitu je tělo stále tenké, v pase má jen 8,9 mm.

Jen pro srovnání: tablet Nexus 7 (2013) má kapacitu 3950 mAh, LG G Pad 8.3 zase 4600 mAh. Nejlepší smartphony většinou končí okolo 3000 mAh.

Ani ostatní parametry nebudou zrovna k zahození. THL vsadil na osmijádrový čipset MediaTek MT6592W (8× 1,7 GHz Cortex-A7 + Mali-450 MP4), 2 GB RAM a 32GB úložiště doplnitelné o microSD karty. Pětipalcový displej s rozlišením Full HD bude krytý Gorilla Glass 3. Dodávaný DAC převodník zase slibuje vysokou kvalitu přehrávaného zvuku. Pouze operační systém Android 4.2 asi nejednoho nadšence zklame, když už existuje o dvě generace novější verze.

Zajímavý je také foťák. Ten zadní pochází od Sony (modul IMX135), má rozlišení 13 Mpx při úhlopříčce 1/3,06″ a nachází se před ním nadstandardně světelný objektiv (f/1.8). Stejný má i nový Vivo Xshot, ale ten jej má i opticky stabilizovaný.

Zatím neznáme přesnou cenu, THL 5000 zamíří do obchodů až příští měsíc.

Zdroj: THL via Neowin

Ohodnoťte tento článek!