Threshold by mohla být k dispozici zdarma pro majitele Windows 8.1 a 7

0

Nové informace o nadcházejících Windows s kódovým označením Threshold získala Mary Jo Foley. Především znovu potvrdila, že se s operačním systémem počítá na jaro nadcházejícího roku. Nepříliš překvapivě bude Microsoft pokračovat ve stopách Windows 8.1 Update. Ta vylepšila používání pro uživatele klasických počítačů s fyzickou klávesnicí a myší.

Tip: Microsoft akceleruje a plánuje další verzi Windows (8.1) na srpen

Threshold se bude na různých zařízeních odlišovat o něco více. Na desktopech a noteboocích bude desktop v popředí ještě více, zatímco na tabletech se prosadí dotykové Metro. V případě hybridů, jejichž typický zástupce nese jméno Surface, se bude důraz na prostředí volit podle toho, zda (ne)bude připojená klávesnice. Bez ní půjde o tablet, s ní o klasický počítač.

Pořád se počítá s tím, že systém pro mobily a tablety bude k dispozici v jednom balení (měl by vzniknout sloučením Windows Phone s Windows RT). Tato edice logicky vůbec nebude mít desktop, zato by stále měla umožnit poskládání více aplikací na jedné obrazovce vedle sebe. Podporovány budou procesory ARM, pravděpodobně i Atomy od Intelu. Aspoň na tabletech.

 

Microsoft se zkrátka pokusí znovu zavděčit uživatelům desktopu, zatímco Metro bude prosazovat v logičtějších segmentech. Desktop by měl obsahovat novou podobu nabídky, která připomene někdejší Start, a umožní dotykovým aplikacím běžet v oknech. K tomu si Neowin přisazuje vlastní spekulace, podle nichž bude dokonce možné dotykové prostředí vypnout úplně.

I dotykové aplikace by koneckonců mělo být možné z nové nabídky Start vyštípat. Vypnutí Metra by smysl ze současného pohledu dávalo. Firma potřebuje na trh dostat systém, na který ochotně přejdou zarytí odpůrci Osmiček. Především se to týká podniků. Ty vyžadují ověřené a spolehlivé prostředí pro stávající aplikace.

V tomto roce se vrátí nabídka Start a dotykové aplikace poběží v oknech
V tomto roce se měla vrátit nabídka Start, to ale nedopadne

Něco o Threshold se dozvíme relativně brzo. Microsoft by totiž měl na podzim uvolnit veřejnou testovací verzi. Ještě předtím se ale uživatelé Windows 8.1 dočkají druhé a patrně poslední větší aktualizace. Nebude v ní však nic moc významného, munici firma šetří až na Threshold. Právě proto se Microsoft rozhoduje, že kolem ní nenadělá velký humbuk.

Místo toho by ji mohl v srpnovém záplatovacím úterý doručit potichu s ostatními aktualizacemi. Minimálně se Update 2 dočkáme v srpnu, hotová by aktualizace měla být každou chvíli. Poslední novinka je největší pecka. Microsoft zvažuje, že by Threshold mohla být zadarmo nejen pro uživatele Windows 8.1, ale také Windows 7.

Zdroj: ZDNet | Neowin

Ohodnoťte tento článek!