Thunderbird vyřeší problém s posíláním objemných příloh

0

Sami jistě víte, že posílání velkých příloh prostřednictvím e-mailu je považováno za neetické. A ve chvíli, kdy (chytrý) telefon sám začne začne stahovat obří soubor ve 2G síti, budete odesílatele proklínat, až to zjistíte. (A když kvůli tomu během pár dnů vyčerpáte FUP, budete ho proklínat celý zbytek zúčtovacího období.) Pro objemnější záležitosti se doporučuje používat cloudová úložiště a do zprávy pak pouze vkládat odkazy, ze kterých si příjemce data stáhne.

Jenže ono toto řešení není moc pohodlné, musíte kvůli tomu navštívit příslušný web, poprat se s reklamami a všemožnými restrikcemi a na závěr zkopírovat odkaz a vrátit se zpět k e-mailu. Podobné útrapy čekají příjemce zprávy. Pak se nelze divit, když někdo využije tu absolutně nejpohodlnější cestu. Příloha je cestou nejmenšího odporu, ale i tak s ní pošlete obvykle soubor o velikosti dvacet nebo pětadvacet megabajtů, víc vám poskytovatel e-mailu nepovolí.

Poštovní klient Thunderbird se ale dočká funkce, která rovnou v prostředí programu odešle vybraná data do cloudového úložiště a do zprávy vloží pouze odkaz ke stažení. Funkce nemá nahradit klasické přílohy, spíš je doplní. Počítá se s podporou úložišť jako Box.net, DropBox nebo Amazon Cloud Drive, stejně jako s platformami typu Google Docs a SkyDrive. Mozilla nechce vynechat ani podnikový Microsoft Sharepoint a běžné FTP servery.

S touto vychytávkou se setkáme v Thunderbirdu 11 nebo 12, za předpokladu, že vše půjde podle plánu.

Zdroj: Mozilla.cz | MozillaWiki

Ohodnoťte tento článek!