Tichá godzilla pro vaši kartu

0

Coolink dnes představil svůj nový (a myslím že vůbec první) VGA chladič poeticky nazvaný GFXChilla. Jeho účinnosti pomáhají čtyři heatpipe a dva 80mm větráky a Coolink tak může sebevědomě prohlašovat, že GFXChilla nabízí výborný chladící výkon při nízké hladině hluku. Pozitivy má být i široká kompatibilita a jednoduchost instalace i rozšíření.

Dle slov šéfa Coolinku má být GFXChilla perfektní pro GeForce 8800 GT a Radeon HD 3870, jež uchladí velmi potichu.

Heatpipe mají průměr 6 mm a u větráků o maximálních otáčkách 2 000 za minutu výrobce udává hlučnost 18 dBA. Díky celkové ploše, kterou větráky svým proudem pokrývají se nemusíte bát nejen o teplotu GPU, ale i okolních komponent jako jsou paměti či prvky související s napájením. Právě pro tyto prvky v balení GFXChilly najdete 18 samolepících pasivů. Pro ještě účinnější chlazení můžete nízkoprofilové 80 × 80 × 10 mm větráky zaměnit za standardní 80 × 80 × 25 mm ventilátory, jež zajistí vyšší průtok vzduchu.

GFXChilla by měla být okamžitě dostupná a stát 37,90 USD, resp. 29,90 EUR (zhruba 770 Kč).

Základní parametry (rozměry, hmotnost, příslušenství atp.) chladiče najdete na této stránce.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No nevim, jestli bez podpory Direct3D Mobile, má šanci prorazit proti nVidii. Souboj OpenGL a DirectX jsme už zažili a všichni víme jak dopadl.
    BTW těším se na přenosné udělátka se 720ti řádkovým displejem..