Tiché aktualizace pro Firefox se objevují ve vývojových sestaveních. Konečně

0

Do finále ještě vývojářům pár kroků zbývá, avšak ve vývojových sestaveních se pomalu objevují slíbené tiché aktualizace. Stávájící mechanismus ve Firefoxu stahuje aktualizace až za běhu aplikace a instalaci provádí až při následujícím spuštění aplikace. Cílem projektu je proces urychlit a především odstranit uživateli z cesty překážky v podobě potvrzovacích dialogů a jiných matoucích prvků. Mozilla po vzoru Googlu zavede službu, která bude pracovat na pozadí. K výhodám patří i to, že dostupnou aktualizaci stáhne i při vypnutém Firefoxu. Nebudou ani vyžadována administrátorská práva, takže se aktualizace aplikují také v omezeném uživatelském účtu.

Uživatel pak ocení to, že se ho při instalaci nebude obtěžovat potvrzení Řízení uživatelských účtů ve Windows Vista a 7. V blízké době se skryje průběh instalace, takže uživatel nebude s aktualizací konfrontován. Službu od Mozilly budete mít v počítači vždy maximálně jednu, ta obslouží případně další aplikace (Thunderbird) nebo další nainstalované edice Firefoxu. Můžete ji při instalaci aplikace jednoduše vynechat, v takovém případě se Firefox bude aktualizovat stále stejným způsobem jako dosud.

Mozilla Maintenance Service můžete prozatím zakázat předvolbou app.update.service.enabled na stránce about:config. Do budoucna snad vývojáři přispěchají s příslušnou předvolbou v Možnostech. Noční sestavení Firefoxu seženete na nightly.mozilla.org. V tuto chvíli jde o dvanáctou řadu prohlížeče, dříve tiché aktualizace pravděpodobně neuvidíme, počkejme si tedy na ostré vydání dvanáctky (24. dubna).

Zdroj: Mozilla.cz

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Čím se liší od c910, která 1080p umí už nějakou dobu? Má nějaký cool softwarový upgrade, který umožňuje tohle rozlišení využít u Skypu, zatímco u c910 bude maximální rozlišení pro videohovory „zamčeno“ na 720p?