Ticho a hlídání spotřeby

0

Regulátory větráčků do 5,25″ pozice se hodí nejedné výkonnější sestavě, teď můžete na stejném panelu navíc zobrazovat i aktuální spotřebu PC. Zalman ZM-MFC2 není uplně nový, nová je jeho recenze na výborném webu SPCR.

Zalman MFC2 obsahuje černou cihličku, kterou zapojíte mezi počítač a zásuvku a ta právě, podobně jako zásuvkový měřič spotřeby, umožňuje přímo na displeji panelu sledovat aktuální spotřebu. Používá k tomu USB slot v přídavné záslepce do zadních (PCI, PCIe) pozic skříně. Limitem měření je 800 W, bezpečnostním limitem kabelu mezi měřičem a počítačem je pak 21 A (1 200 W).

MFC2

MFC2 umožňuej regulovat až čtyři větráky (PWM/regulace napětí) v rozmezí 60 až 5 940 ot./min. Dle zjištění SPCR přesnost měřiče spotřeby postačí: měřil asi o 2 % vyšší hodnoty než dedikovaný přístroj. Regulace otáček fungovala spolehlivě až do spodní hranice 500 ot./min, pak se stala nespolehlivou (reportovala 0 ot./min a podobně). Monitorování teplot fungovalo naopak bezproblémově, samozřejmě s přihlednutím k tomu, že vnější čidla nemusí mít možnost naměřit relevantní hodnoty.

Pokud v ČR koupíte za cenu kolem 1 200 Kč.

Zdroj: SilentPCreview

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Rád bych se zeptal, v jaké nabídce to bylo, na stránkách to již uvedeno není 🙁 a v taky jsem překonal odpor a vešel do LÍDLu, tam mi říkali že nic takového nemají a ani za poslední dva týdny neměli.


    Předem dík za odpověď,
    Tomáš Siničák

  2. Ten pristroj meria od 5W , 0,02A, cize nedokaze zmerat odber niektorych zariadeni, ked su v pohotovostnom rezime a ich spotreba je nizsia.
    Ja som bol prvy kus hned na druhy den reklamovat, vymeneny kus sa zda byt OK.

  3. Dnes je 22.2.2008 a Lidly ho prodávají.Někde po půlhodině nebyly, někde trochu déle. Jde to na dračku za 219,Kč, jen problém je v tom, že má „německou“ vidlici. Nevím, že by byla k dostání redukce, ale proč? Na NETu se seženou zc verze. Jak to může LIDL vůbec prodávat?

  4. Zdravím,taky jsem se těšil,že jsi ho koupím v Lídlu,ale přišel jsem po 12h a už nebyly.Pak jsem se dozvěděl že se vyprodaly hned po otevření.Víte kde by se ještě dal koupit?Udělají reklamu a pak dají pár kusů.Děkuji za odpověď.Josef z Karviné