Tichý 850W zdroj Nexus

0

Nizozemská firma Nexus představila nový zdroj z řady Tranquility Power. Model RX-8500 má výkon 850 wattů, dle výrobce je nejtišší na trhu ve své kategorii. Lákadlem je také modulární kabeláž a udávaná vysoká účinnost.

Nexus Tranquility Power RX-8500 odpovídá specifikaci ATX 2.2. Má čtyři nezávislé 12V větve, které dohromady poskytují 760 wattů. Aktivní PFC je dnes již samozřejmostí, ne už tak účinnost nad 80 %, kterou výrobce proklamuje. Štítek od organizace 80plus byste ale hledali marně, takže budete-li Nexusu věřit, je jen na vás.

Modulární kabeláž někteří proklínají za zvýšený přechodový odpor, jiní si zase nemohou vynachválit zmenšení počtu nepotřebných kabelů ve skříni a zlepšení průtoku vzduchu, které toto řešení přináší. RX-8500 vám udělá radost, patříte-li do druhé skupiny.

Na čem si ale Nexus zakládá nejvíce, je tichý provoz zdroje, který je chlazen pomaloběžným větrákem o průměru 135 mm. Hluk výrobce měří v ISO standardizované místnosti pro tento účel, kde je hladina hluku 15 dBA a nižší hodnoty tak nejde změřit. Zdroj RX-8500 údajně ani v plném zatížení nevyprodukuje více než 30 dBA, což je podle výrobce obyčejné ticho.

Zdroj zatím není dostupný, cena nebyla oznámena.

Zdroj: Nexus

Ohodnoťte tento článek!