Tidal nabízí kvalitní streamování hudby už také v Microsoft Storu

Další malý úspěch pro Microsoft Store.

4
Tidal
Tidal

Pokud začíná být v Microsoft Storu něčeho dostatek, jedná se o klienty pro hudební služby. Deezer podporoval už Windows 8, modernější aplikaci přímo pro Desítky pak vydal v roce 2016. Na velké Spotify jsme si museli počkat až do půlky roku 2017, přičemž nevznikl úplně nové produkt, do Storu zamířil plnohodnotný desktopový klient.

Letos na jaře si pak Store připsal úspěch v podobě iTunes. Výčet hudebních služeb tím ale nekončí – Redmondští čerstvě oznámili, že do Microsoft Storu vstupuje Tidal i se svými 60 miliony skladeb a 240 0000 videoklipy.

Specifický je tím, že nabízí hudbu ve vyšší kvalitě než středoproudové Spotify, případně jeho nejbližší konkurenti, zaměřuje se také na udržitelnost hudebního průmyslu v době streamování a více propojuje fanouškovou základnu s umělci a umělkyněmi. Činí tak např. skrze živé přenosy z koncertů. V Česku operuje od roku 2015.

Tidal nabízí kvalitní streamování hudby už také v Microsoft Storu
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas

4 KOMENTÁŘE

    • Ovšem je tristní, že Spotify má nejbližší konkurenty, nikoli však konkurenty!

      Provozovatelé či provozovatelky webu by měli místním autorům či autorkám dopřát korektory či korektorky, aby se předešlo takovým zásadním chybám. Všem čtenářům, čtenářkám a čtenářčatům by spadl kámen ze srdce.

  1. Tidal je taky jediný použitelný pro Hi-Res. Nový formát MQA zvládne kompresi studiovek 24bit/96khz standardně používá FLAC 16bit/44,1 khz Pro majitele dacu a sluchátek nebo aparatury co umí přehrávat hudbu ve vysokém rozlišení je to jediná použitelná možnost. Ostatní nabízí jen nepoužitelné mp3 které se hodí tak do mobilu nebo ke sluchátkum za 1000kč které by stejně lepší kvalitu nebyly schopny zahrát. MQA se opravdu blíží a tvrdím si říci že většina posluchačů by už měla velký problém rozpoznat originál 24/96 od MQA komprese. Navíc databáze MQA se na Tidalu pořád rozrůstá a koupit jinak FLAC 24/96 mnohdy i 16/44 je docela problém moc krámů nenajdete tím si myslím že Tidal je v tom to jedinečný. Samozřejmě Tidal není pro každého cílí na specifickou skupinu uživatelů i když nabízí předplatné v základu se sníženou kvalitou osobně si myslím že to už pak pomalu vyjde lépe konkurence Tidal je hlavně pro uživatelé kteří k tomu mají to patřičné vybavení jinak by to byl zbytečný luxus.