Tide Pod Challenge? Lidé kvůli youtuberům konzumují prací prášek

2

Tento článek není vtip. Internet je plný divných lidí, kteří se na YouTube vyzývají k Challenge v ještě divnějších věcech. Dokud si na hlavu sypou kostky ledu nebo se mažou nutellou, je to ještě (skoro) v pořádku. Někdy to ale zajde daleko a jeden takový „virál“ donutil YouTube k mazání těchto videí.

Stačí, když nějaký Youtuber na kameru sní (nebo to předstírá) kapsli s pracím práškem a vyzve další, aby to udělali také. Řeknete si, že je to hloupost, ale vždy se najde dost lidí, kteří to udělají. Podobně jako s Modrou Velrybou. Nebo ten co si zabetonoval hlavu do mikrovlnky. Nebo mladík, který sám sebe poslal v bedně letadlem přes oceán. Nechceme jim zvyšovat sledovanost, takže sem nedáme odkaz.

screen-shot-2018-01-18-at-11-44-56-am

Konzumace pracího prášku má svou historii, už v minulých letech to někteří zkoušeli a podle statistik skončilo kvůli tomu každý den jedno dítě v nemocnici. Kapsle jsou barevné, pěkně voní, dejte si. A pokud jste na YouTube, víte co dělat… Facebook i Youtube začali nedávno tato videa mazat.

Přes vtipná videa skutečných komiků berou někteří lidé výzvy youtuberů vážně

Mluvčí firmy Procter&Gamble se vyjádřil ve smyslu, že jsou znepokojeni „nesprávným užíváním“ kapslí a spolupracují se sociálními médii na odstranění obsahu, který není v souladu s jejich politikou. Nakolik bude současná osvěta efektivní se nedá říct. Lidé, kteří jsou schopni kvůli videu sníst prací prášek totiž zřejmě v budoucnu udělají něco podobného.

Tide Pod Challenge? Lidé kvůli youtuberům konzumují prací prášek

Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE