TikTok můžete sledovat už i na televizorech, po Samsungu je tu aplikace pro Android TV

1
TikTok pro Android TV
TikTok pro Android TV
-
Zdroj: Google / Cnews.cz

Sociální síť TikTok míří na televizory. V prosinci oznámila partnerství se Samsungem a po Tizenu se nyní začíná objevovat i na Android TV.

TikTok for Android TV je nyní dostupný v obchodě Google Play, ale zatím jen pro některé trhy a některá zařízení. Měl bych jít stáhnout na Chromecast, u Shieldu a televizoru Philips jsem nepochodil. Můžete však vyzkoušet nahrát aplikaci přímo přes soubor APK.

Zatím žádná sociální síť (pokud mezi ně nepočítáme YouTube) v prostředí velké obrazovky televizoru neuspěla. TikTok je ale také o videu, a tak by zde teoreticky prostor byl. Záleží také, jak si poradí s uzpůsobením svých videí na výšku pro televizory, které mají přirozený poměr stran 16:9 na šířku. Případně pokud máte televizor The Sero od Samsungu, je tu konečně důvod proč jej otočit. Aplikace TikTok na smartphonu ani na šířku otočit nejde.

Tip: TikTok zakazoval moderátorům doporučovat videa se škaredými a chudými uživateli

Po stranách videa se na televizoru místo černých pruhů zobrazuje rozostřené rozšíření videa. Zde je zároveň prostor pro zobrazení dalších informací. Aplikace funguje stejným způsobem jako na mobilu. Přepínání videí se děje prostřednitvím směrového kříže.

zdroj: Android Police

TikTok můžete sledovat už i na televizorech, po Samsungu je tu aplikace pro Android TV
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlasů

1 komentář

  1. Pamatuju si ještě osvětu „Vertical Video Syndrome“. Evidentně už na to všichni rezignovali, dementi natáčí videa na výšku a aplikace ani na šířku nefunguje. Lepší svět je tady.