Tim Cook, CEO Apple: plán Microsoftu sloučit tablety a notebooky je šílený

0

Šéf Applu Tim Cook nedávno okomentoval snahu Microsoftu o sblížení tabletů a osobních počítačů (PC) pomocí Windows 8 a jeho dlaždicového rozhraní Metro. A podle jeho názoru se nejedná o zrovna šťastný nápad, kombinaci tabletu a notebooku přirovnal k lednici s integrovaným toustovačem. „Můžete je zkombinovat, ale nikoho to nepotěší“, prohlásil.

Lenovo IdeaPad Yoga

Jinými slovy CEO Applu považuje nápad zkombinovat klasický počítač s klávesnicí a myší s tabletovou dotykovou obrazovkou za poněkud nešťastný nápad. Nejen Microsoft se přitom snaží přesně o toto: Windows 8 budou mít úplně nové rozhraní Metro, uzpůsobené pro dotykové obrazovky a trochu podobné tomu, které již dnes najdete na chytrých telefonech s Windows Phone 8. Intel se navíc snaží protlačit Ultrabooky s dotykovými obrazovkami a různě zasouvatelnými či jinak skrývatelnými klávesnicemi – posledně to byl prototyp Letexo, ale již dříve Lenovo oznámilo například Ultrabook IdeaPad Yoga s dotykovým, otočným displejem.

 

Slova Tima Cooka mají ještě jeden význam. Potvrzují, že Apple se podobnou cestou ubírat nebude a nehodlá kombinovat například svůj iPad s MacBooky Air či Pro. Alespoň momentálně je zřejmě v plánu ponechání obou typů zařízení samostatně a jejich co nejlepší propojení po softwarové stránce.

Zdroj: Business Insider

Ohodnoťte tento článek!