Timbuk2 Crater Case: nechte laptop volně dýchat

0

Už se vám někdy stalo, že jste potřebovali přenášet puštěný laptop, případně jej zapomněli vypnout? Pro takovéto situace je nově představený Crater Case od výrobce Timbuk2 jako stvořený. Svou velikostí a tvarem je podobný klasickým nylonovým obalům, ale již na první pohled rozeznáme poměrně podstatný rozdíl – obal obsahuje kulaté otvory po celé své ploše.

Většina současných notebooků sice po přepnutí do režimu spánku nevydává prakticky žádné teplo, totéž ale bohužel neplatí o některých starších modelech (namátkou starší verze MacBooků). Generované teplo v uzavřeném prostoru standardních obalů určitě nedělá dobře elektronice a čipům, oproti tomu Crater Case nechává uschovaný přístroj větrat, takže si můžete dovolit nechat přenášený notebook zapnutý, pokud to situace vyžaduje.

Druhou stranou mince je potenciální riziko spočívající v nebezpečí polití tekutinou. Tato skutečnost vyvažuje výše zmíněné výhody, proto je dobré před případným pořízením zvážit všechna pro a proti. Oficiálně oznámená cena tohoto atypického obalu dosahuje výše 35 USD.

Zdroj: Gizmodo

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Aspoň nejaký hrubý rámec špecifikácii by si to určite zaslúžilo.

    Uvidíme, ale nejaká lacnejšia varianta variácii na ultrabook by sa, vzhľadom na predraženosť ultrabookov, určite zišla :-).

  2. Najdôležitejšou správou je teda, že AMD Brazos 2.0 bude vyrábať Ultrathiny čo je ekvivalent k Intel Ultrabook.
    Ono naozaj nie je dôležité či sa to volá Intel Ultrabook, AMD Ultrathin alebo VIA Ultranote sú to proste ultramobilné notebooky alebo mininotebooky.

    Som rád, že AMD vycítilo zrejmú cenovú rezervu pre tých zákazníkov, ktorí chcú reprezentativny ultramobilný notebook a nepotrebujú zbytočne výkonné a zároveň drahé Intel Core iX-2xx7M procesory.