Timely – nejkrásnější hodiny pro Android s pořádným alarmem

0

Švýcarští vývojáři Bitspin stojí za perfektní aplikací Tasks, kterou jsme zařadili mezi deset nejužitečnějších aplikací pro Android a kterou vybral také sám Google do svého programu Pure Android. Na něm se sice už nic nového neobjevuje, Google zřejmě přestal bavit, ale kvalita Tasks zůstává.

Bitspin nedávno oznámil přípravu nové aplikace, u které jsme se dostali do neveřejné bety. Ukázalo se, že šlo o obyčejné hodiny, nicméně velmi propracované. Embargo na informace již skončilo, tady jsou první dojmy: nejsou to obyčejné hodiny, ale zřejmě nejkrásnější hodiny pro Android s propracovaným budíkem, stopkami a minutkou.


 Widget nic převratného nenabízí

Timely je aplikace sdružující hodiny, alarm a minutku (timer) se stopkami. Součástí je widgetu 2×2, který jde zmenšit na 2×1. Pěkná ikonka aplikace skrývá i graficky povedené prostředí. Je sice otázkou, proč by někdo chtěl mít na telefonu hodiny přes půl displeje, když je máte v horní liště a na plochu lze umístit mnoho užitečnějších věcí. Přesto tam většina uživatelů hodiny má, tak proč jim nevyjít vstříc. Navíc nejde o obyčejné hodiny.

První záložkou je alarm. Nastavení nového času provedete povytažením levé části obrazovky, čímž současně vyberete přibližnou hodinu, a poté upravíte na přesný čas. Kromě standardních funkcí alarmu má Timely něco navíc.

Funkce Smart Rise začne potichoučku vyzvánět už 30 minut před zadaným časem, což má souvislost se spánkovými cykly. Když nejste v hlubokém spánku, vzbudí vás i tichý budík příjemněji, než hlasité pípání uprostřed snění.

Druhou funkcí je Challenge, několik přídavných složitostí pro zamáčknutí budíku. Na výběr je zatřesení smartphonem, vyřešení matematického puzzle, obkreslení náhodného patternu, nebo porovnání objektů. Samé příjemné věci po ránu.

Timely má vlastní knihovnu vyzvánění a zatím není možné přidávat vlastní. Každopádně jsou to mnohem líbivější zvuky, než ty běžné, které má v sobě nahrané každý smartphone.

Třetí funkcí je Cloud, repsektive synchronizace vašich budíků mezi vašimi zařízeními. Prakticky tedy mezi telefonem a tabletem, nebo mezi dvěma telefony. A je to vlastně i záloha. Příjemnou funkcí je i postupné zkracování mezi jednotlivými alarmy po zmáčknutí známého Snooze (odložení).

 

Odložení alarmu lze provést běžnými způsoby, stisknutím velkého tlačítka na displeji, volume na boku, otočením telefonu displejem dolů. Má podporu pro Daydream, což je vlastně takový screensaver, který něco zobrazuje, když je telefon v režimu idle nebo v doku a měl by jinak zhasnutý displej.

Nejlepší ale bude si aplikaci vyzkoušet, stahovat můžete zdarma na Google Play.

Ohodnoťte tento článek!