Tip: aktivujte nový editor pro psaní zpráv v Gmailu v předstihu před ostatními

0

Google bohužel nemůže zapnout nové funkce všem najednou. V případě nového editoru navíc naráží na to, že funkcionalita ještě není kompletní. Prozatím v něm nelze vkládat grafické smajlíky ani pozvánky na události. Dvě tlačítka již sedí na příslušných pozicích, avšak nelze s nimi pracovat. Jindy se i zcela hotové funkce zapínají postupně. Zpracovat desítky až stovky milionů účtů, to není jen tak. Kdyby vás předělaný editor psaní e-mailů přes uvedený (dle mého nepříliš významný) handicap lákal, můžete jej zapnout v předstihu.

Podle všeho vám jej Google v některých případech nabídne sám. Upozorní vás na to, že editor není zcela dokončen, v češtině jej označuje jako pouhý náhled. Vede mne to k otázce, proč Google uživatelům nabízí nehotové funkce. Buď jak buď, pokud se vám při přihlášení ukáže okno s výzvou, rovnou ji potvrďte.

 

Co když vám nové prostředí nikdo nenabídne? Nebo jste výzvu již odmítli? Tehdy postupujte následovně. Otevřete stávající editor pro psaní e-mailu (Napsat, v angličtině Compose). Vedle tlačítek jako Zahodit a Štítky se ukazuje odkaz, pomocí kterého se přepnete do nového editoru. Klepněte na odkaz Vyzkoušejte nový způsob psaní zpráv. Proč se obtěžuji vás na tuto funkci upozornit?

Odkaz se mi úspěšně dařilo nějakou dobu přehlížet. V záplavě tlačítek jsem mu nevěnoval pozornost, přitom jsem ale o editoru snil. Snad vám tedy tato rada bude k něčemu dobrá, kdybyste rádi zkusili něco nového. Ve srovnání se starým způsobem psaní zpráv máme nyní výhodu v multitaskingu. Okno s rozepsaným e-mailem navíc odbourává potřebu po experimentech jako odesílání zpráv na pozadí, jež se nachází v Laboratoři.

Aktivace nového editoru v Gmailu

Aktivace nového editoru v Gmailu

Aktivace nového editoru v Gmailu

Ohodnoťte tento článek!